Wpis z mikrobloga

Ja od 3 miesięcy mam mega słaby węch - może tak 20% tego co miałem przed covidem. Konsultowałem się z laryngologiem. I teraz mam steryd do nosa Pronosal na rozruszanie + aromaterapia - wąchanie 4 olejków eterycznych: goździkowy, cytrynowy, różany i eukaliptusowy. Mam to ogarniać 2 tygodnie, podobno pomoże. Na razie 2 dzień, więc ciężko stwierdzić czy jest lepiej.
@uwielbiamnalesniki: w moim przypadku to węch traciłem około 2 dni, stan braku węchu utrzymywał się około tygodnia, a później 3-4 dni powrót. Mam wrażenie, że jakość węchu nie zmieniła się. Smak w tym czasie był lekko przytępiony.

Jako ciekawostkę dodam, że umówiłem się na odbiór osobisty dekatnów, już byłem prawie w butach aby schodzić, a tu myk, informacja że będę na kwarantannie. Parę dni później straciłem węch ( ͡° ʖ
@Oszukistaaa: Wydaje mi się ze dużo ludzi nie miało żadnych objawów albo mieli wszystko poza utrata węchu wiec nie wiedzą nawet ze to był covid. Kolejna sprawa ze tutaj wypowiadają się wg mnie ludzie których to mocno chwyciło i potracili zapach na długo, jest masa ludzi którym wróciło po paru dniach i zapomnieli o temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°) survivor bias czy jak to tam się zwie