Wpis z mikrobloga

Nie bardzo ogarniam co sie wlasnie dzieje u mnie w baniaku. Chcialem dokupic mojemu staremu, slepemu na jedno oko, tlustemu samcowi samiczke. Patrzac na nowy nabytek - jak nic mlody samczyk... Tylko, ze teraz zamiast wyplynac brzuszkiem do gory po kilku tygodniach, wyglada na to, ze zaczelo im sie zbierac na zaloty. Mlody "samczyk" nabral kraglosci, buduja gniazdo, dbaja o rewir, Nadal jednak ma cechy samczyka xD co Tu sie dzieje?
#akwarystyka #akwarium #smiesznypiesek #lobuzkochamocniej
siRcatcha - Nie bardzo ogarniam co sie wlasnie dzieje u mnie w baniaku. Chcialem doku...

źródło: comment_1613815097qMX93OS5bLggDa9XIRKtLI.jpg

Pobierz
  • 11
@Fishuur: to jest jedna opcja, druga to ze hodowcy tak wyciagneli cechy meskie, ze samiczki zaczynaja przypominac samczyki. Ryby sa zbyt mlode w sklepach, zeby okreslic plec, "ventowanie" jest malo przydatne u takich maluchow. Jak zloza ikre to sie okaze ;)
@WrzeCiOna: Mało tego, samica, która już miała młode może nadal zmienić się w samca , wyrośnie jej gonopodium i miecz. U samca zmieniającego się w samicę miecz zostaje, ale znika gonopodium. Ponoć dzieje się to gdy w stadzie jest za mało samic lub samców. Nieźle to sobie natura wykombinowała :D