Wpis z mikrobloga

Pytanie za 100 pkt odnośnie matero. Trochę już pije yerbe z ceramicznego i interesuje mnie zakup takiego z palo santo. Chodzi mi wyłącznie o różnice w smaku, jakieś niuanse od drewna i żywicy. Warto inwestować dla samego aspektu smakowego?
#yerbamate
  • 11
@Jakuptoziomal: pij z ceramiki, o palo santo trzeba dbac, a zapomnisz yerby wyrzucic to Ci zgnije a jak juz gnije to do kosza, zle wysuszysz zgnije, a powiem Ci szczerze, ze tez o tym myslalem, ale.... cermika jak Ci nawet zgnije yerba to wymyjesz i mozesz uzywac, dlatego zostalem przy ceramice
@Jakuptoziomal Palo Santo przez pierwszych kilka miesięcy będzie dawało delikatnie inny smak. Później już raczej tego nie odczujesz. Generalnie to kwestia gustu. Mi tam się np. matera z palo Santo podobają i dlatego je kupiłem. Ale używam też ceramiki i szkła.
@Jakuptoziomal: dla mnie czuć różnicę, wiadomo nie jest to jakieś bardzo mocne (i dobrze), ale czuć taki fajny aromat, poza tym palo santo jest jak dla mnie bardzo wygodne - przyjemnie się trzyma, w ręce nie parzy, a i nie trzeba o to dbać jakoś specjalnie jak okute, jedynie wodą przemywać i odstawić lekko wilgotne do góry dnem żeby wyschnęło i tyle, byle nie zapominać wyrzucać suszu