Wpis z mikrobloga

Pewnie odkrywam Amerykę, ale: jeśli prowadzicie samochód przy temperaturach ~0st i zmienia się krajobraz to weryfikujcie stan nawierzchni co jakiś czas bardzo lekko hamując. Oczywiście przy założeniu że a) nie zapier***acie b) nic za Wami ani z naprzeciwka nie jedzie. Lekkie hamowanie czasami weryfikuje poczucie przyczepności i warto być jej świadomym. Często jeżdżę na "działkę": trasa z dużego miasta, ekspresówka, małe miasto, trochę lasów i trochę wsi. To idealne warunki żeby się zagapić i założyć że przyczepność jest zawsze taka sama. Stay safe!
#samochody #motoryzacja #technikajazdysamochodem
  • 34
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@innovate81: od siebie dodam że jak nie jesteśmy pewni drogi to po prostu nie #!$%@?, czasem te 10-20 km/h (np. 70 zamiast 90) mniej ratuje, nie zamuli to aż tak ruchu moim zdaniem a na dwupasmówce to już wcale bo jest drugi pas do wyprzedzania. No i dobre opony to podstawa
  • Odpowiedz
  • 0
Wpisujcie swoje protipy. Ja wymyśliłem taki: przy zmianie kierunku ruchu lub pasa jezdni warto użyć kierunkowskazu - nie tylko uchroni nas to przed mandatem, ale także pozwoli uprzedzić innych uczestników ruchu o naszych zamiarach!
  • Odpowiedz
fanbojem opon wielosezonowych


@Czarna_ksiazka: dobre wielosezonówki nie są złe

u mnie doświadczenie, że nie zawsze jeździ się fajnie wyniosłem z gier, podobnie jak kontrolowanie auta z przyczepką, lata zanim prowadziłem jakikolwiek samochód, polecam.

Wiadomo, że arkadówka to nie realistyczna symulacja, ale wystarcza. Wystarcza na tyle, że kilka miesięcy po zrobieniu prawka jechałem pożyczonym od ojca samochodem na uczelnię - jeszcze na letnich był. Śniegu napadało, 40km do zrobienia, jakoś przejechałem, ale
  • Odpowiedz
Polecam stanowczo zaciągnąć hamulec ręczny i delikatnie skręcić kierownicę. Jeśli samochód #!$%@? w zaspę to należy zachować wzmożoną ostrożność.
  • Odpowiedz
@innovate81: kiedys w zimie wjechale na jakąś uliczke na zadupiu miedzy domkami, z górki i pozostalo mi tylko patrzec jak slizgam sie z górki i zatrzymuje sie na bandzie chroniącą przed spadkiem do rzeczki XD
  • Odpowiedz
@innovate81: Polecam uważać do temperatury przynajmniej +4 stopni bo przy takiej właśnie pojechałem raz prosto a chciałem w lewo xD
Dobrze że prosto też była droga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@innovate81: Kupilem auto w styczniu to specjalnie po parkingach jezdzilem wlasniw sie pobawic na sniegu zeby wiecej obycia z autem miec i nie byc zaskoczonym jak sie zachowuje :)
  • Odpowiedz
@1___111___1: sporo zależy od auta, u mnie faktycznie lekko czuć (mazda 3), ale wolę już sprawdzać hamulcem niż kierownicą :-D w ogóle te wszystkie systemy bardzo ułatwiają i usypiają czujność, ale fizyki się nie oszuka.
  • Odpowiedz