Wpis z mikrobloga

Mircy, kupiłem telewizor Samsung Q90T 65 cali, oglądam głównie kablówkę (#netia). W mieszkaniu mamy światłowód. Kanapę mam w odległości 2,7 m od telewizora.
Obraz to straszna pikseloza, zwłaszcza na kanałach nieHD, chociaż i na HD nie jest idealnie. Obraz puszczony z youtuba lub pendriva w wysokiej rozdzielczości jest super.
Coś z tym można zrobić? Czy profesjonalna kalibracja ma tutaj sens?

#telewizja #telewizory #samsung #mieszkanie
  • 22
Samsung Q90T


@JegoMagnificjencja: Ustaw w trybie "FILM", „ustawienia rozmiaru obrazu” i włączyć funkcję „dopasuj do ekranu”. Potem -Obraz -> Ustawienia zaawansowane -> Czysty obraz cyfrowy -> Wyłącz.
Potem (Ustawienia Eksperckie -> Ustawienia Auto Motion Plus). W menu powinniśmy wybrać Użytkownika a następnie ustawić suwak redukcja rozmycia na wartość maksymalną, drugi - redukcja drgań.
Potem HDR+ i już jest ok
@JegoMagnificjencja: No poprzedni telewizor to pewnie miałeś tylko 1080p a nie 4K, a to w połączeniu z bitratem w netii powoduje właśnie taką pikselozę.
Ma to jeszcze np. Orange, Cyfrowy Polsat w ofercie na światłowodzie plusa (nie mylić z satelitą). Najlepszą jakość obrazu dla dużych i nowych telewizorów zapewni w zasadzie tylko satelita. Za parę miesięcy się przeprowadzam i choć teraz mam bardzo dobrą ofertę w UPC, to prawie na pewno