Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy, przymierzam się do przejścia z etatu na #b2b - branża budowlana. Będę współpracował z moim obecnym pracodawcą tylko że kontrakt będzie zawarty z inną spółką szefa żebym mógł skorzystać z ulgi na start. Samochód, paliwo, biuro i wszelki sprzęt po stronie zleceniodawcy więc moje koszty będą praktycznie zerowe i dlatego zdecydowałem się na ryczałt (od tego roku możliwy dla inżynierów budownictwa). Czy waszym zdaniem jest sens angażować jakąś księgową? Będę wystawiał 1 fakturę miesięcznie. Formalności związane z ryczałtem wydają się być proste bo wymagana jest tylko ewidencja przychodów i wykaz środków trwałych. Myśle nad tym żeby wykupić pakiet w ifirmie albo wfirmie i samemu to prowadzić. Czy jest coś co może mnie zaskoczyć w tym zakresie i będzie przemawiało za księgową? #b2b #jdg #firma #ksiegowosc #dzialalnoscgospodarcza
  • 5
Czy jest coś co może mnie zaskoczyć w tym zakresie i będzie przemawiało za księgową?


@MagicznyBartek33: kwestia czy chce Ci sie to za 100 zł robić samemu i być na bieżąco z non stop zmieniającymi się przepisami, czy lepiej tą stówkę wrzucić na konto księgowej i mieć #!$%@?. A będziesz do tego vatowcem?

imho, jesli to ma być b2b to ja bym tą stówkę dodał do faktury dla "szefa" ( ͡
@MagicznyBartek33: jeszcze masz InFakt, ja sobie w nim prowadzę. Najwięcej roboty do rozgryzienia jest przy założeniu, jak Cię to interesuje i czujesz się na siłach to możesz ogarnąć sam. Jak już poznasz co i jak to potem jest prosto, wszystko da się załatwić w 30 minut/miesiąc, na ryczałcie jeszcze prościej bo nie księgujesz kosztów, więc też takie fajne rzeczy jak rozczytywanie danych z faktur nie będą CI imponowały. Ryczałt z
@MagicznyBartek33: a czy przypadkiem ryczałt dla inżynierów nie wynosi 17%? Nie lepiej robić ryczałt 5,5% jak normalnie dla budownictwa i na fakturach pisać "odpowiednie" nazwy czynności?
Ewentualnie zasady ogólne lub liniowy i będziesz mógł przynajmniej rozliczyć sobie jakieś zakupy komputera, telefonu, elektroniki itp. W ryczałcie nawet 1 zł nie zejdziesz z kosztów, więc przy tak wysokiej stawce jest to trochę śmieszne, że proponują taki ryczałt.
Pamiętaj jeszcze że co miesiąc trzeba