Wpis z mikrobloga

Właśnie na wykopie zadziało się coś za co kocham ten serwis - zmiana frontu.

Kwiecień 2020 - Każdy komentarz gdzie ludzie pisali żeby siedzieć w domu i nie wychodzić nawet na balkon z miejsca dostawał 2k plusów, ci którzy pisali że to może zbyt radykalne podejście byli minusowani i obrażani. Główna #!$%@? newsami o ciężarówkach z ciałami we Włoszech, w gorących zdjęcia pustych półek w sklepach i kilometrowych kolejek ludzi stojących po ostatnie rolki papieru i makarony. Simon mówiący o zagrożeniach z płomieniem na głównej.

Luty 2021 - Każdy komentarz mówiący o "plandemii" i NWO ma z miejsca 2k plusów, każdy sugerujący że to trochę zbyt radykalne podejście są minusowani i obrażani. Główna #!$%@? newsami o trupach poszczepiennych, w gorących zdjęcia zatłoczonych supermarketów z heheszkowymi podpisami o potrzebie zamykania stoków i krupówek. Biedka robiący inbe z policjantami z płomieniem na głównej.

Serio, uwielbiam ten serwis za to, że tu nie ma centrum, tu są albo ludzie #!$%@?ęci w jedną albo w drugą stronę. Tu nie można powiedzieć nic zbalansowanego i rozsądnego bo rozpęta się wojnę mirko-mirkową opartą o argumenty na które gdyby spojrzał na nie Schopenhauer powiedziałby jedynie "o tym właśnie mówiłem".

#wykop #mikroblog #mirko #przemyslenia #covid19 #koronawirus
  • 171
Zdajesz sobie sprawę że karetki stające przed szpitalem wynikały z tego, że jak ktoś zaczął kasłać i dostał gorączki na oddziale to odcinano cały oddział?


@wladyslaw-krakowski: tak tak, te karetki stojące po 10h z ludzmi z saturacjami 60 to były tylko kaszlnięcia.

A jak ktos kaszlnął na oddziale to przecież jest to jawne narażanie pacjentów w środku którzy są przewlekle chorzy i wyjątkowo narażeni na wirusa.

Nikt z was szury, nie
@HonyszkeKojok pamiętam jak w kwietniu jeździłem sobie rowerkiem remontować mieszkanie. Nie będę siedział bez sensu w domu. To od razu znajomi że jak tak mogę. "Ludzie umierają a ty sobie remonty robisz." Jeździłem w maseczce i zachowywałem jakaś tam roztropność. Kumpel jak usłyszał że jeszcze rowerem jeżdżę to też tekst że u nich w pracy dawali specjalne karty w których godzinach pracujesz żeby policja nie dała mandatu i mi groził że mandat
@HonyszkeKojok: To nie jest zmiana frontu, bo sugerujesz jakoby wszyscy zmienili zdanie, a moim zdaniem jest to taki błąd poznawczy. Tak jest z wieloma tematami na Wykopie, w których z reguły wypowiadają się zawsze skrajne strony, więc obserwator widzi najpierw jeden skrajny komentarz, a następnie po dłuższym czasie inny, skrajny w drugą stronę, wówczas ma się wrażenie, że "masa" zmieniła zdanie i wtedy pada magiczne zdanie,

"dopiero, co Wykopki pisały, że..."
@HonyszkeKojok: ale czego tu nie rozumiesz?

Wiosna 2020: nieznany wirus z totalitarnego kraju który w tym regionie ma laboratorium broni biologicznej, zerowe standardy higieniczne i w dupie własnych obywateli i który nie wpuszcza żadnych dziennikarzy; ludzie nie wiedzą co się dzieje zaczynają panic buying (zjawisko psychologiczne kupujesz co jest potrzebne ale w dużych ilościach by odzyskać poczucie kontroli, przez co inni widza ubywający towar i kupują również, bo zabraknie, co jak