Wpis z mikrobloga

Na dziś: co decyduje o rodzajniku, żeby łatwiej Wam było zapamiętać. Po - koncówki rzeczowników. Mam nadzieję, że się przyda.
Piszcie, co Was jeszcze by interesowało, postaram się przygotować. Pozdro.

#betiuczy codziennie nowe powiedzenia. Zapraszam do obserwowania.

Dziś wołam normalnie. Do wołania prosili @SkorpionX @NaCl @Pjongjanska_ferma_zolwi @DelFuego @For_Emma @poisongirl93 @PKoff @Kolczaneiro @konpucjusz @JudeMason @Alea1 @bmstr @fooczak @Bizancjum @Imbeer @poprostuogarniety @lisilis @Vittel @Jacinda @Karakatamakatula @Klucznik_Gerwazy
@NanMin @mlodymedyk @Jampetrarka @s3b4 @Pikieros @Volos @utangpan @4gN4x @wankstain @codeq @JaMhmm @dominik-ortyl

#niemiecki #naukaniemieckiego
Beti-niemiecki - Na dziś: co decyduje o rodzajniku, żeby łatwiej Wam było zapamiętać....

źródło: comment_1614071100hgh1oTPQl0RLuedmnPVe1J.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@Beti-niemiecki: czy Niemcy uczą się rodzajników czy na czuja? Dajmy na to jak u nas ten dziecko no nie pasuje, ale to dziecko już tak.

Np (jeśli dobrze pamiętam) das bank - ławka, der bank - bank, skąd oni mają wiedzieć przy niektórych słowach, który rodzajnik jest poprawny skoro słowa są takie same?
  • Odpowiedz
@Beti-niemiecki: 12 lat niemieckiego w szkole i pierwszy raz na oczy widzę coś takiego... Może gdyby nie te głupie rury od nauczania (bo nauczycielkami tego nie można nazwać) to teraz "szprechałbym" po niemiecku tak jak po angielsku, a nie, moja wiedza kończy się na "ich verschteie nicht" i "ich habe durchfall in mein hose"
  • Odpowiedz
Tylko ja miałem pecha i takie wredne nauczycielki, czy to normalne?

@Obersturmbannficzer:
U mnie też takie trochę kucie na pałę wszystkiego, bo tak. O zasadach związanych z rodzajnikami, to w życiu nie słyszałem, po prostu sobie były przy konkretnych słówkach, a ja miałem to wykuć.
Mi nigdy żadna z 4 nauczycielek niemieckiego jakie miałem, nie była w stanie dobrze utrwalić podstaw gramatyki. To zawsze było takie tępe stukanie ćwiczeń, że wychodzisz
  • Odpowiedz
@Beti-niemiecki: sorry ale musze sie #!$%@?. Nie wszystkie strony świata maja rodzajnik der. Reszty nawet nie obejrzałem. Z ciekawości takie pytanie jeszcze: jestes jakims samozwańczym nauczycielem?
  • Odpowiedz
@RatedR:

Myślę, że ten niski poziom, wynika po części z nastawienia i obycia młodzieży z danym językiem


Ja to się czasem zastanawiam z czego wynika nastawienie do niemieckiego: ze specyfiki języka czy właśnie z nauczycieli :)

Miałem cztery nauczycielki. Dwie miały nie po kolei w głowie, jedna miała straszne wahania nastrojów (na jednej lekcji żarciki, heheszki jak z dobrą kumpelą, a na kolejnej drze się i strzela focha o każdą pierdołę
  • Odpowiedz