Wpis z mikrobloga

Witam. Jakiś czas temu kupiłem jednorazówkę kodaka i bardzo spodobały mi się fotki robione analogiem. Polecicie jakiegoś analoga? Chciałbym wydać plus minus 300 zł. Fotki głównie z imprez, zamkniętych pomieszczeń ale fajnie by było, żeby dawał sobie też radę z fotkami na zewnątrz.
#analog #fotografia #fotografiaanalogowa
  • 12
@xeds: poza tym co znaczy dawal rade wewnatrz? Wszystko zalezy od filmu i obiektywu w slabym świetle. Film z wysokim iso i iasne szkło. Mam do kompletu pentacona 50 1.8, nawet fajne szkielko ze standardową ogniskowa. Albo kup sobie pentacona 29 2.8 bedzie szerzej lub zeiss 35 2.8 ale to juz wiecej kasy
@adam-photolive: Nie znam się na tym kompletnie i wolałem napisać, że jednak większość fotek będzie robiona w domu/będą na nim ludzie :D ogólnie to chciałbym coś dla kogoś zielonego w temacie, żeby po prostu robić zdjęcia pamiątkowe, a nie jakieś poważniejsze zabawy fotografią.
@xeds: a chcesz automat czy manual? W sensie czy chcesz się bawić w ręczne ustawienia czy mieć auto jak w nowoczesnych aparatach? Bo jednorazówka to taki point and shoot automat, a koledzy widzę proponują lustrzanki manualne.