Wpis z mikrobloga

Mirki z #cctv i #monitoring, bo ja nie znam się kompletnie w temacie. Potrzebny monitoring do małego bloku (2 klatki + parking). Mam ofertę opartą o rejestrator hybrydowy i6-T32108VH od internec.pl, cztery kamery i8-41k2 i dwie i8-88K2, wszystkie 2Mpx. Do tego wiadomo, monitor, transmiter, kable. Koszt netto 8500, ew. +1200 za kamery 5Mpx (do tego się skłaniam). Tak na bardziej fachowe od mojego oko - to jest dobra oferta i sprzęt? Czy szukać coś innego?
  • 7
@walec_drogowy: Jak rozumiem klientem jest wspólnota a na wszystko faktura. 2700 sprzęt + 800 jeszcze trochę gratów + 5000 montaż i okablowanie. Bez szału, mniej więcej rynkowa cena.
Wiesz coś więcej na temat sprzętu? Sprecyzowane jaki dysk? W ogóle był ktoś oglądać jak to ma wyglądać, czy to wstępna oferta? Najbardziej ciekawią mnie kamery z motozoomem i czy ktokolwiek jest w stanie sensownie uargumentować taki wybór.

Kamery 5Mpx prawie na pewno
@windforce: Normalne kamery ze zmienną ogniskową (regulowany zoom) mają tzw. motozoom, czyli kamera sama steruje obiektywem ustawiając najlepszą ostrość. W kamerach HD stosuje się to powszechnie. W kamerach CVBS i pierwszych modelach HD były obiektywy ustawiane ręcznie, jednak przez większą rozdzielczość nowoczesnych kamer ustawienie tego jest problematyczne. Trudno to wyregulować przez minimalne ruchy które trzeba wykonać np. stojąc na drabinie. Poza tym taki ręcznie ustawiany obiektyw potrafi się delikatnie "rozjechać" przy
@walec_drogowy: Z motozoomem chodziło mi o coś jeszcze bardziej podstawowego. Ta funkcja sprowadza się do regulacji kąta widzenia kamery, w tym wypadku od 102° do 31°. W praktyce jest to najczęściej bezużyteczne, a na etapie projektowania kamer (zwłaszcza jeśli ma wisieć tylko jedna sztuka) nie ma racjonalnego uzasadnienia (przynajmniej ja go nie znajduję poza wyjątkowymi przypadkami). Kwestia do przedyskutowania.

Wspomniałem o dysku. W sumie nie jest to tak