Wpis z mikrobloga

@Stolbilardowy: W czymś jest lepszy, w czymś gorszy - na pewno najstarszy co też jest i wadą i zaletą :) Nie ma się co ograniczać, żyjemy w czasach gdzie zagadnienia są co raz bardziej skomplikowane i trzeba co raz więcej narzędzi. Na dziś dzień używam BTC/ETH/MONERO do różnych czynności. Ktoś kiedyś poskłada to w ładny interface jak Uniswap, ale tam pod spodem będzie mega skomplikowanie i multum technologii.
@blacktyg3r: ok czyli wszystko około krypto, a używasz ich do czegoś w relacji ze zwykłym światem? Pytam serio, nie złośliwie :) Ok stellar przesyłasz gdziekolwiek, ale gdzie? Do kumpla czy żeby coś kupić? Bo to drugie pewnie nie.
@PrezesWykopu: Nie, nie widzę jeszcze zastosowania. Niedawno zacząłem zarabiać w BTC więc możliwe że zacznę coś kupować, żyję w UK i z Amazona korzystam 15 razy dziennie więc to będzie pierwszy kierunek.

Moim zdaniem jesteśmy na etapie kółka wzajemnej adoracji, tworzymy przedmioty a potem napędzamy potrzeby, to wydaje się bez sensu i niepotrzebne z fizycznego punktu widzenia, ale im więcej ludzi w tym siedzi tym bardziej staje się to naszą rzeczywistością.
@Stolbilardowy: Ogólnie czy jest lepszy czy gorszy. Bitcoin jest rozwijany w dość stabilny sposób co dla jednych jest dobre, dla innych nie. Więc czytasz o nowościach w Bitcoinie i - Wow, jakie to zajebiste. I lata lecą zanim się pojawią, bo trzeba sprawdzić setki razy itd.

Dlatego dość rzadko są poważne fuckupy (chociaż się zdarzały, chociaż głównie w czasach początkowych, bo Satoshi słabym programistą był :P).

Czy technologicznie jest nad innymi
Pytam serio, nie złośliwie :) Ok stellar przesyłasz gdziekolwiek, ale gdzie?


@PrezesWykopu: poczytaj o technologiach zanim zaczniesz zadawac pytania,... Stellar chce zjednoczyć wazystkie waluty, wszystkie technologie płatnicze - Paypal, USD, Transferwise, Euro, Yueny, Ruble i umozliwic wysłanie srodkow własnie za pomoca takiego Stellara, za jakies smieszne 0.000001 XLM, a zaksiegowanie wynosi jakies 5 sekund...
Porownaj teraz wyslanie np z Banku USA, do banku w Europie, jaka roznica czasowa i jakie koszty...
@blacktyg3r: O to mi właśnie chodzi. Bitcoinowcy dotykają się siurkami stojąc dupami do altów, a tak naprawdę jak napisałeś to jedno wielkie kółko wzajemnej adoracji, a każdy finalnie chce za to kupić rzecz/usługę. A tych na horyzoncie brak i niespecjalnie tego przybywa, ale może nie zwracam tak uwagi.
@sajmen: ale czemu mam czytać o technologiach, a nie mogę zadać życiowego pytania? Kolejny nawiedzony jesteś? A to że stellar chce zjednoczyć to życzę mu powodzenia. Już chyba nexus miał nam satelity w kosmosie ustawiać xD
@PrezesWykopu: Stellar wstępnie jest odpowiedzialny za stworzenie Ukrainie oficjalnej waluty. Ogólnie oni nic nie narzucają, dali narzędzia dzięki którym możesz tworzyć reprezentację dowolnych assetów, dali DEXa gdzie każdy może handlować wszystkim i tyle - do czego wykorzystamy to już nasza sprawa. Jestem w trakcie robienia bramki dla niszowej waluty Epic-Cash, dzięki której będzie ją można kupić za Stellara i vicevera, co umożliwi niemal dosłownie kupowanie Epica za USD.

Oczywiście w kwestii