Wpis z mikrobloga

Mam od kilku miesięcy problem z internetem - kilka razy dziennie wywalało mi neta na kilka minut. Zadzwoniłem do UPC, przyjechał typek, wymienił modem na nowszy, sprawdził czy kable przy rozdzielniku antentowym są dobrze przykręcone i sobie pojechał. Przez kilka dni było trochę lepiej - wyrzucało neta raz dziennie, ale od kilku tygodni potrafi wywalić neta kilkanaście razy w ciągu dnia (na około 1-2min). Czy również macie takie problemy?

#krakow #krowodrza #upc
  • 6
@Krs90: i na kablu i na wifi
@MaxVerstapen: niczego nie ściągamy - leci spotify na 3 kompach na raz i do tego przeglądanie internetu. Aczkolwiek 300mb/s powinno sobie z tym dać radę ;d. Wątpię abyśmy mieli zainfekowane komputery, ale dzięki za sugestię - sprawdzę to dokładniej.

Ogólnie pytanie zadałem, bo jestem ciekaw czy problem dotyczy jakiegoś większego regionu, a nie tylko mojego mieszkania. Jeżeli u kogoś działa wszystko w porządku
@zarg: Gdy mieszkałem na Ofiar Dąbia to miałem notoryczne problemy z UPC, wielokrotnie przychodził technik by coś tam tymczasowo pomoc, ale problem wracał. Teraz mieszkam na Czyzynach i nadal czasem się zdąży ze router się zawiesi, ale duuuuużo rzadziej. W obu miejscach korzystałem z tego samego laptopa, wiec nie wina karty sieciowej, tylko wina po stronie UPC ;)
@zarg Mam ten sam problem od dłuższego czasu, wywala na chwilę po nawet kilkanaście razy dziennie. Wyłączyłem sieć 2.4 GHz w connect boxie i przez parę dni wyglądało, że pomogło, ale dzisiaj znowu podczas telekonferencji w ciągu godziny rozłączyło mnie 5 razy.

Na kablu nie mam żadnego problemu.