Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AndrewSzusty: nie każda choroba współistniejąca oznacza śmierć gdyby np ktos mial grype. Cukrzyca, nadciśnienie, problemy kardiologiczne, nadwaga - to dotyczy dużej części społeczności. Zdecydowana większość ludzi z tymi chorobami nie musiala umrzeć.
@ejsidisi: Obostrzenia c19 są zbędne i potwierdza to już historia. Od chyba 2012 roku, co rocznie mieliśmy epidemie. Świńskiej, ptasiej i sezonowej grypy. Przypominam, że w roku epidemi sezonowej grypy, parę lat temu, w Polsce zmarło kilka razy więcej ludzi niż w całym 2020 i 2021 do dziś. Nie było żadnych restrykcji i obostrzeń. Gospodarka nie ucierpiała, ludzie nie tracili pracy, ani dobytków życia, dzieci chodziły do szkoły. W latach 70-tych
@AndrewSzusty: zgadzam sie z tym #!$%@? ale troche bez sensu coś takiego. Jakby nie covid to by ci co mają te cukrzycy i inne nie umarli sami z siebie w tym czasie. Problemem jest nie przeciwdziałanie chorobie, bo to cały świat robi, a to jak nasze orły do tego się zabierają i jak mimo ciężkich czasów #!$%@?ą daninami i obostrzeniami. De facto uzalezniają zwykłych polaków od socjalu i innych. Wykorzystują kryzysowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@psiversum: w którym roku parę lat temu? Masz jakieś źródło na potwierdzenie tych słów?
W listopadzie służba zdrowia przeżywała istny armageddon, zresztą przeżywa i bez covida. Zgadzam się, że niektóre obostrzenia są absurdalne(np w hotelu można w restauracji, ale poza hotelem już nie), ale są też sensowne których przestrzeganie nie jest jakieś heroiczne
@Vank: w teorii słuszna uwaga. W praktyce - nie koniecznie. Tylko odnosząc się do tej sytuacji, uwaga brzmi sensownie pod warunkiem nie rozwalenia gospodarki. Za coś tych ludzi trzeba leczyć. Na razie mamy wielki cód, pieniądze są. Na pewno nie są to nasze pieniądze. Przeciąganie lockdownu może wywołać śmierć ludzi "jutro". Tych samych, innych - nie wiem. Pieniędzy może nie być. I to ważne słowo -> może. Pytanie, gdzie jest ta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@psiversum: ale ja nie mówię o gospodarce ani o decyzjach rządu (które są wprowadzane chyba na chybił trafił). Tylko głównie chodzi mi o grafikę tego typu co tu, dureń jeden z drugim zobaczą obrazek a potem pieją w internecie że wirus nie jest śmiertelny, tylko żaden nie pomyśli że taka kobieta lat 50 z nadciśnieniem żyłaby jeszcze ze 20 lat a tak przyszedł wirus i baby nie ma. A co do
@Vank: Moment. Ta grafika odnosi się przecież do wywrócenia życia do góry nogami. Czyli także do zamykania biznesów i paraliżu szpitali oraz przychodni. Wiesz, ja nie widzę możliwości skutecznej ochrony epidemiologicznej, bez ingerencji w gospodarkę. Dobrze mi się z Tobą rozmawia i nie za bardzo wiem, jaki powinien być tutaj temat naszego sporu. Skoro, zgadzamy się, że rozwalono gospodarkę, jak i zapewne w tym, że i usługi medyczne - to co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@psiversum: Nie sama grafika tylko podejście wielu ludzi do niej, którzy uważają że jeżeli tak niewiele ludzi umiera na SAM covid to zagrożenia nie ma i jest to plandemia. O to mi tylko chodzi
@Vank: Teraz rozumiem. Dziękuję. Jednak muszę wtrącić i tutaj swoją niezgode. Pandemia, wcale nie wyklucza plandemi. To, że pandemia stała się narzędziem rozwałki, dla mnie jest niezaprzeczalne. Tą pandemią ktoś się bardzo dobrze bawi i to nie jesteśmy my. Zresztą, same głowy Państw mówią, że c19 jest okazją na dokonanie światowego resetu. Dlatego, zapewnie dotąd będzie ona trwać, do póki nie będzie niędzynarodowej zgody na wszystkie ustalenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@psiversum: O resecie to już nie mi sądzić. Ja jestem pielęgniarzem w szpitalu i widzę jak ludzie umierają zarówno młodzi i starzy.
@Vank: W sumie, to z jednej strony więcej widzisz, z drugiej to, co widzisz mocno odbiega od realiów świata zewnętrznego. Jesteś, jednak w miejscu, gdzie kumulują się wszystkie zachorowania. Nieżadko z całkiem sporego terenu. Inna sprawa, to to, że gdyby było jak zwykle, to byś nie wspominał o swoim zawodzie. Dlatego, tylko jedno na pewno mogę powiedzieć. To, co robią politycy, jest powodem braku zaufania. Nie mówi się ludziom prawdy, tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@psiversum: o widzisz z politykami trafiłeś w dziesiątkę do tego cała masa złych decyzji i mamy sytuację jaką mamy. Pozdro. trzymaj się zdrowo