Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #kupie

Szukam opinii użytkowników Kia Ceed najnowszej generacji - wady, zalety, usterki, jak w rzeczywistości wygląda korzystanie z 7-letniej gwarancji.

Ewentualnie czy Waszym zdaniem jest warto się zastanowić nad inną marką w tym segmencie - Hyundai i30, Renault Megane? Rozważałem jeszcze Focusa ale Ceed ma zdecydowanie więcej miejsca w środku, co dopiero zauważyłem na jeździe próbnej jednym i drugim i co w sumie robi zauważalną różnicę.

Testowałem 1.4 turbo 140KM, więc też chętnie posłucham opinii o spalaniu jeśli ktoś ma taką jednostkę u siebie.

Zastanawiam się nad kupnej nowej, aktualnie z wyprzedaży rocznika zaoferowano mi w salonie (Kraków) cenę ~75k w wersji wyposażenia M.
  • 10
@ahappywanderer jeździłem takim tydzień z wypożyczalni. 1,4 Turbo z automatem to był bardzo przyjemny silnik do jazdy. Z 1000km jazdy bardzo mieszanej średnie spalanie w Krakowie wg kompa oscylowało w okolicach 6,7l

Było w nim dość ciasno z tyłu. Fotelik dziecięcy obrócony tyłem do kierunku jazdy powodował że nie mogłem zająć wygodnej pozycji za kierownicą.