Wpis z mikrobloga

@WypadlemZKajaka: Już się śmiałem jak pierwszy raz czytałem tytuł artykułu o pierwszym ataku nowego prezydenta. Długo wytrzymał. Cały miesiąc. Jeszcze się na dobre nie zadomowił i już cyk. Kolejny murowany kandydat do pokojowej nagrody Nobla...
  • Odpowiedz
Trump miał 4 lata żeby to zmienić, a ty po miesiącu krytykujesz Harris xD


@rybsonk: nikt nie mówi, że Trump zrobił dobrze. Najlepszy i tak był Obama wywołując tą wojnę i jeszcze dostając za to pokojowego Nobla( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@marcin-: Arabska Wiosna rozpoczęła się od Libii i tak są na to dowody, że były tam wojska USA. W innych krajach popierali interewencje dyktatorów gdy im to pasowało w Egipcie, lub nie- jak w Syrii.
  • Odpowiedz
Arabska Wiosna rozpoczęła się od Libii i tak są na to dowody, że były tam wojska USA.


@djtartini1: Tak były w ramach operacji stabilizacyjnej już po tym jak wybuchło powstanie przeciwko Kadafiemu, ale pytanie było o to jak Obama wywołał wojnę w Syrii. Bo jeżeli szukasz naprawdę korzeni tego konfliktu to prędzej jest to zdestabilizowanie regionu przez wojny o ropę naftową wywołane przez Busha. Interwencja w Libii w ramach operacji Odyssey
  • Odpowiedz
Interwencja w Libii w ramach operacji Odyssey Down (


@marcin-: Obaliła Kaddafiego i regionalna rebelia ogarnęła cały kraj, który do dziś się z tego nie podniósł. W niczym obalenie Kaddafiego nie pomogło i zginęły tysiące Libijczyków, którzy nienawidzą za to USA.
  • Odpowiedz
@djtartini1: Otóż nie. Kiedy USA i potem NATO zdecydowały się na interwencję Kadafi był już na straconej pozycji. Bez tej interwencji i tak by przegrał.
A tak a propos twojej wiedzy historycznej to Arabska Wiosna zaczęła się w Tunezji i w Egipcie wystąpieniami przeciwko prozachodnim (i proamerykańskim) władzom. To już nie pasuje do twojej układanki co nie?
W ogóle to była bardzo chytry plan żeby wywołać serię rewolucji w kontrolowanym przez
  • Odpowiedz
Otóż nie. Kiedy USA i potem NATO zdecydowały się na interwencję Kadafi był już na straconej pozycji. Bez tej interwencji i tak by przegrał. A tak a propos twojej wiedzy historycznej to Arabska Wiosna zaczęła się w Tunezji i w Egipcie wystąpieniami przeciwko prozachodnim (i proamerykańskim) władzom. To już nie pasuje do twojej układanki co nie?


@marcin-: Przecież napisałem o tym wcześniej- że USA wpierały dyktatorów w Egipicie, bo to im
  • Odpowiedz