Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, zwracam się do was z prośbą o radę. Stoję przed pierwszą w swojej karierze zmianą firmy (mówiąc tu o pracach niedorywczych). Jestem developerem Java, widać dziadowskim, bo jednak nie 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moje opcje można opisać następująco:
- A) technologie niepewne - może AWS a może Java EE i SOAP - w zależności od widzimisię firmy. Projekt nieznany (? - możliwe outsourcingowe grzebanie w kodzie klienta, z rozmowy wynikało, że istnieją projekty do których nikt nie chce trafić) - 9.5k brutto UOP na czas nieokreślony od początku.
- B) Java 8+, Cassandra, z czasem AWS, Kubernetes. Praca nad produktem firmy - 3 miesiące UOP próbnie jako junior 7k brutto, potem 8k brutto UOP na czas nieokreślony
- C) Kotlin, Scala, duża swoboda w doborze technologii (software house) - 3 miesiące UOP próbnie 6k brutto, potem UOP na czas nieokreślony bez gwarancji podwyżki.

Pytanie wbrew pozorom nie jest z kategorii "wolisz hajs czy rozwój". Otóż mam tylko 1.5 roku doświadczenia zawodowego + studia kierunkowe I stopnia, a wszyscy próbują wcisnąć mnie na mid'a. Praktycznie nie pisałem testów jednostkowych w karierze zawodowej, tylko automaty. Usilne wciskanie mnie na mida średnio widzę - potrzebowałbym chwilę na wdrożenie i podłapanie jak się pracuje w danym stacku.

Z tego powodu najrozsądniejsza wydaje mi się oferta B, z krótką chwilą na "rozpęd". Co zrobilibyście na moim miejscu? Fake it till you make it i 9.5k? Ile czasu zajmie ogarnięcie się w testach jednostkowych (czy to JUnit + Mockito, czy też Spock), dla osoby która pisała testy automatyczne/integracyjne ale z "zewnątrz" aplikacji? Dodam że robię zaocznie II stopień studiów, co poniekąd stoi na przeszkodzie do douczania się w weekendy.

#programowanie #pracbaza #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6039000ea6e343000ac025ce
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

A) Fake it till you make it, hajs najważniejszy

  • B) Powoli, będzie czas na hajs 50.9% (28)
  • C) Olać hajs, liczy się stack 25.5% (14)
  • D) Wymusić na obecnej firmie stack i hajs 23.6% (13)

Oddanych głosów: 55

  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Kubernetes to teraz kopalnia hajsu jak znasz dobrze i potrafisz wykorzystać możliwości skalowania, HA, itp. (traktowanie poda jako serwera się nie liczy).

Z drugiej strony jeżeli scala to może BigData? Też jest mega hajs, tylko łatwo trafić do zabetonowanej firmy albo banku.
@AnonimoweMirkoWyznania: W SH często jest tak że developer nie tylko tworzy kod ale też w zależności od projektu, rozmowa z klientem + wymagania, architektura czasem jeśli jest niezdefiniowana itp. Ja dobrze wspominam bo bardzo dużo dzięki temu ogarnąłem i zaprocentowała mocno na przyszłość. Dużo rzeczy się musisz sam nauczyć i się "wyrabiasz" ale zależy od projektu (zorientował bym się na twoim miejscu dokładnie).

W korpo możesz trafić do maintenensu i wtedy