Wpis z mikrobloga

#zdrowiemp0wer #nadcisnienie #medycyna #szpital #pogotowie

Przestalem robic updejty bo nie mam zamiaru wysluchiwac glupich tekstow, ze nic mi nie jest i mam nerwice (ktora pewnie tez sie nabawilem przez to wszystko...).

Opisze dzisiejsza sytuacja ze skokiem cisnienia do 250..

Wzialem z rana (tak jak kazdego dnia) 1 tabletke Tolury oraz polowe tabletki beta blokera Nedal.
Postanowilem pojsc sobie na spacer wokol stawu aby sie dotlenic i wyluzowac sie.
Wrocilem do auta, sprawdzam cisnienie 103-107. Mysle, ze dosc bardzo nisko jak na mnie no ale uznalem ze byc moze dlugi spacer i dotlenienie na mnie tak zadzialalo.
Podczas powrotu do domu autem poczulem bardzo mocne uderzenie serca i tak jakby bardzo sie poszerzylo podczas tego uderzenia. Jako, ze miewam cos takiego to specjalnie sie tym nie przejalem.
Minelo pare minut od tamtego momentu i czulem, ze cos sie gorzej zaczynam czuc.
Nogi cos mi zesztywnialy, zdretwialy, moje cialo stalo sie jakies takie inne niz zwykle. Mega dziwnie sie czulem.
Jechalem droga 3 pasmowa w miescie bez pobocza to jedyne co moglem zrobic to zatrzymac sie i dac awaryjne.
Jako, ze to juz nie pierwszy raz jak sie zle czulem poza domem to mialem ze soba cisnieniomierz i Captopril.
Sprawdzam cisnienie - cisnieniomierz zglupial, ERROR (nigdy cisnieniomierz mi nie zglupial kiedy pomiar jest wykonywany poprawnie)
spradzam cisnienie - cisnieniomierz zglupial, ERROR.
sprawdzam cisnienie - 250 na 110, tetno 130.
Pewnie te poprzednie dwa errory wynikaly z tego ze cisnienie mialem jakies ultra wysokie jak 300 albo ultra niskie...
Wzialem szybko dwie tabletki captoprilu, pogryzlem je i ssalem.
Nastepnie wysiadlem z auta aby w razie jakbym odlecial to by chociaz ktos mnie zauwazyl... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Po paru minutach sprawdzam cisnienie - 170/90 tetno 96.
Po nastepnych 8 minutach 132/80 tetno 80.

Ehh. Tak bardzo sie boje... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 7
Mialem robione USG, Tomografie z kontrastem, EKG.
Wykazaly lekka niedomykalnosc zastawki + przerost lewej komory od nieleczonego nadcisnienia (o ktorym nie wiedzialem...).

Po covidzie, od 4 miesiecy czuje pulsowanie w klatce (jego czestotliwosc pokrywa sie z czestotliwoscia tetna).
Byc moze covid spowodowal jakies cardiac microvascular disease czy niewydolnosc serca - uj wie...
Np. cardiac microvascular disease nie wykryje sie za pomoca usg, ekg ani tomografii...
Bylem u 5 kardiologow i zaden nie