Wpis z mikrobloga

Witam. #stolarstwo Tak się zastanawiam nad pozyskaniem innych umiejętności niż w moim zawodzie(nigdy nic nie wiadomo, co będzie za jakiś czas), a czasami nie mam co ze sobą zrobić w domu, w czasie tej "PANDEMI". A tak konkretnie to chciałbym się nauczyć pro100, tylko zanim go kupię (4300zł, nie jest to dla mnie mały wydatek) chciałbym się dowiedzieć, czy tym programem dam radę zrobić pełen projekt przesłać go to jednej z firm zajmującej się obróbką cnc i po prostu złożyć u klienta. Pierwszymi klientami, byłby dwie kuchnie moja i kuchnia w moim rodzinnym domu. Czy trzeba mieć pro100 i jakiś "rozkrój"? Czego potrzebuję, żeby zacząć tę zabawę? Byłbym wdzięczny za odpowiedź, bo nie wiem czy w ogóle to nie jest mrzonka z mojej strony. Dodam, że z cadowskimi programami pracuję na codzień.
  • 6
@Trebron91: @Gruby_Wujo:
nie jestem stolarzem, ale mam pytanie. Czy istnieje jakiś program (darmowy) w którym ewentualnie mógłbym sam zrobić sobie meble, a później wziąć wymiary i zamówić takie deski/płyty i samemu złożyć?
@gustav: obawiam się, że darmowy to jest ołówek i kartka papieru

jeśli nie umiesz zaprojektować mebli to i program nie pomoże - za dwie stówki możesz kupić projekt od człowieka, który robi projekty, dostaniesz gotowy projekt, wizualizację, rozkrój

lepsze to szybsze i tańsze niż bawić się w gównianych darmowych programach

z drugiej strony jeśli umiesz zaprojektować meble na kartce papieru to wtedy dasz radę zrobić meble w programie - ale na