Wpis z mikrobloga

Hej, są tu jacyś użytkownicy aparatów #fujifilm ? Zamierzam kupić x-e4 i robię rozeznanie w szkłach jakie warto tam dokupić. Obecnie mam x-100s i ogniskowa 23 mm bardzo mi pasuje. Brać naleśnik 27mm 2.8, czy może pokusić się o 23 1.4? Zaletą naleśnika jest wielkość, natomiast trochę światła brakuje. Możecie polecić jakieś szkła? Niekoniecznie fujifilm, ale tanie i dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i niekoniecznie z AF? Coś do #streetphotography i #portret

#fotografia
  • 9
@marcin_k: ja mialem x-e3 i bardzo milo wspominam. Swietny aparat. A z obiektywow mialem XF 35mm 1.4, ktory byl moim ulubionym wsrod chyba wszystkich wspolczesnie produkowanych szkiel na przyciety format sensora. Mial fajna rownowage miedzy kontrastem i ostroscia, oraz bardzo wysoka rozdzielczosc przy praktycznie zerowych aberracjach optycznych. Rysowaniem przypominal mi zawsze summicrona, ale z nowoczesniejszym zacieciem.
Wyjatkowo dobry obiektyw.
Do potretow 56mm jest swietny. Wlasciwie majac 35mm R1.4 oraz 56mm mozna
@dzikireks: Dzięki za fajne rady. Zmartwiłeś mnie tym pancakem, bo chciałem go używać jako podstawowego. Chociaż z drugiej strony myślę, że do streetu to on akurat dobrze się nadaje.
@marcin_k

To nie tak, że 27mm jest zły. Jest dobry, ale w zestawieniu z 35 czy 56mm to inna trochę liga, 35 i 56 są po prostu wybitne.
Słyszałem, że 23mm jest wyjątkowo dobry z szerszych, ale nie miałem w rękach.