Wpis z mikrobloga

Siedzę na #mint 20.1 mate od jakiegoś czasu i przestało mi wyświetlać w menu Wszystkie programy, ulubione są

Kombinowałem z usuwaniem .config/menus/mate-applications.menu ale to nic nie dało

Ktoś ma jakiś pomysł?
#linux
  • 9
.config/menus/mate-applications.menu


@PajonkMondry: ten plik raczej nie odpowiada za menus od mate.

Nie wiem, daj jakiegoś screena może. Przy debugowaniu warto sprawdzić czy problem występuje tylko na twoim koncie czy na innych też, sprawdź jaki efekt daje utworzenie nowego konta i zalogowanie się na nim (będziesz wiedział, czy to problem lokalny usera czy systemu)
@Kryspin013:

Właśnie sprawdziłem i niestety na nowym koncie to samo, czyli system, dodam że usunięcie ogólnego /etc/xdg/menus/mate-applications.menu wracają programy systemowe typu Preferencje itd ale reszta programów typu Akcesoria jest nie widoczna, przywróciłem oczywiście ten plik

Co zrobić dalej?
Widocznie wpis tego programu został błędnie dodany, jak to w programowaniu bywa nawet jeden nie potrzebny znak i już coś nie śmiga, tak mi się wydaje bo teraz jest wszystko ok


@PajonkMondry: no spoko, ale w xfce np jak masz #!$%@? plik desktop to wszystko działa tylko np menulibre ci pokazuje, że jeden z aktywatorów jest uszkodzony dlatego jestem zdziwiony