Wpis z mikrobloga

@incar: według mojej wiedzy nie ma żadnych przesłanek do tego aby miały zacząć spadać. Musialoby się wydarzyć coś nieoczekiwanego w związku z koronawirusem - sam nie wiem co.
wg prognoz ekpertów: "W 2021 roku analitycy na rynku mieszkań spodziewają się dalszego kilkuprocentowego wzrostu wynikającego z wyższych kosztów budowy, m.in. w związku ze spowolnieniem procedur administracyjnych oraz wchodzącymi w życie od stycznia nowymi normami efektywności energetycznej budynków"
Fakt że cena stali w
  • Odpowiedz
Haha. Nie mylilem sie - KromkaMistrz to naganiacz, wystarczy wejsc w profil xD
Gosc siedzi w nieruchomościach i według jego wiedzy "nie ma żadnych przeslanek zeby ceny spadły" xD
Indeks urban one pokazuje spadek, ceny ofertowe i transakcyjne sie rozjechały, pko bp prognozuje spadki, studenci zdalnie co najmniej do października, spadek cen najmu o 20% ale Kromka twierdzi ze ceny beda rosnac XD

Panie kromka, skontaktuj sie z Bartoszem Turkiem z HRE
  • Odpowiedz
@niety: siedze w rynku pierwotny, nie interesuje sie rynkiem wtórnym. Według mojej wiedzy rynek pierwotny nie pójdzie w najbliższym czasie w dół. Może ceny będą stabilne, może minimalne wzrosty, ale żeby spadły - nie wiem :) Zawsze moge sie mylic. ¯\_(ツ)_/¯ nikt nie wie co będzie.
  • Odpowiedz
Fakt że cena stali w 2020 poszła w góre o 30%. Ale zaraz przybiegnie ktoś powiedzieć że sieje ferment i tylko naginam rzeczywistość aby sprzedawać mieszkania xD


@KromkaMistrz: widzisz, to pokazuje że albo jesteś głupi albo jesteś naganiaczem. Cena stali ma bardzo małe przełożenie na ceny budowy (robocizna + materiały) i przez ostatnie 10 lat cena budowy metra kwadratowego była mniej więcej stała. Nie zmieniły jej mocno nawet lata 2018-2020 kiedy
  • Odpowiedz
że może nie drastycznie, ale trochę spadną


@incar: nowe nieruchomości cały czas, sukcesywnie pną się w górę. Popyt jest tak duży, że ludzie kupują wszystko. Nawet jakieś klity bez okien.
  • Odpowiedz
  • 1
Stricte inwestycyjnie kupowanie nieruchomości teraz to moim zdaniem gigantyczna pomyłka.


@SzitpostForReal Z tym jednym się nie zgadzam. Inflacja przeżera ludziom majątki, więc ucieczka w nieruchomości jest naturalnym rozwiązaniem dla kogoś, kto chce relatywnie bezpiecznej inwestycji. Oczywiście, że popyt na wynajem jest niski, ale to nie trend, tylko sytuacja nadzwyczajna, która odwróci się z pierwszym normalnym semestrem studenckim. Ludzie oszczędzają na wynajmie w dużych miastach, bo pracując z domu nie wykorzystują tego za
  • Odpowiedz
Inflacja przeżera ludziom majątki


@Tarec:

Taaaaaaa mi zimowa coroczna podwyżka cen warzyw w sezonie 20/21 #!$%@?ła już 275 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) a od stycznia doszła jeszcze podwyżka czynszu i mediów razem 28.40 zł miesięcznie. Boję się o swoje oszczędności jak nigdy......i biegnę kupić jeden z 200 000 lokali czekających na nowego nabywcę.
Pół roku i stopy % pójdą w górę

CZEKAJ przynajmniej do raportów za
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SzitpostForReal: cena budowy 1 mkw podrożała w ostatnich 5-latach o 1000 zł. Aktualnie w Warszawie to koszt 4500 zł sama budowa plus chore ceny działek sięgające 3000 zł do 1 mkw mieszkania..
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@alex-fortune: a ja nie mowie o spadkach 90%. Zeby takie nastapily to musialby nas nawiedzic niezly kataklizm xd.

Ale mysle, ze te 10-20% na zakupie realne w ciagu roku. Do tego jezeli utrzyma sie trend spadkowy w zakupach i ludzie beda generalnie biedniejsi przez kryzys - latwiej i byc moze taniej bedzie o ekipe remontowa, ktora wszystko wykonczy.

Ja bym czekal, jako date graniczna dal sobie raport nbp za q1 i
  • Odpowiedz