Wpis z mikrobloga

Mirki, to co się odwali w połowie tego miesiąca będzie oznaczało wielki kryzys dla przemysłu w europie. Każdy już słyszał o podwyżce w budowlance, 30-100% na prawie wszystkim. Budowlanka zawsze reaguje z wyprzedzeniem i jest pierwszą branżą podnoszącą ceny bo często tam idą półprodukty w detal.
Siedzę w sprzedaży metali i półproduktów + spedycji + hurcie i powiem tyle:
Przygotujcie się.

Kilka branż które już zapowiedziały mi podwyżki w połowie lub 08.03.2021:

AGD:
Bosch +20%, SMEG +30%, ELICA (tu różnie, +20-30%), Liebherr nawet +30%. Ogólnie całe AGD w europie mocno skoczy w miesiąc.
Samochody:
Aktualizacje cenników, średnio pod koniec miesiąca 10% w górę jeśli chodzi o kilka dużych marek.
Elektronika:
Sprzedajemy półprodukty (np. szafy serwerowe) tu idzie +100% podwyżki, to samo mniejsza elektronika. Laptopy skaczą jak powalone przez krysyz z półprzewodnikami (karty graficzne też, górnicy to promil i nagonka)

Ogólnie najgorzej odczuwalny będzie mega wzrost cen AGD pod koniec miesiąca, najpierw marki produkujące w EU a potem w sumie wszystko. Więc jak ktoś chce zmieniać AGD to lepiej teraz niż czekać.

Nie wiem co się dzieje, ale to jest pogrom.

#kryzys #agd #budujzwykopem #remontujzwykopem #budownictwo #informatyka
  • 11
@pu100stan: Ceny stali surowej i nie tylko. 30-100% w górę, aluminium +60%, półprzewodniki +200% (dlatego drożeją np. karty graficzne, laptopy). Przestoje covidowe też robią swoje.
jak ja się cieszę, że udało mi się kupić auto przed tym całym cyrkiem.


@Jason_Stafford: kupiłem auto w 2019 roku, na fakturze 63500. Po marcowej aktualizacji cennika z ciekawości sprawdziłem - teraz za tę samą konfigurację już 75000 xD