Wpis z mikrobloga

zabieram sie do tego gulaszu od tygodnia ale wymyśliłam sobie, że bede masterszefową w swojej kuchni i nie zrobie byle jak tylko zrobie NAJLEPSZY GULASZ. No i tak sobie szukam info, czytam przepisy, ogladam filmiki i ciagle mi cos nie pasi. Ja chce wołowy, no ostatecznie z indyka, ale jednak wolalabym wołowy, choć indyk zdrowszy, bo czerwone mięso jakos tam jest powiązane z nowotworem jelita grubego no ale dobra, juz niech bedzie ta wołowina. No i albo w przepisach uzywaja szynki, lopatki itp ale WIEPRZOWEJ albo podana jest WOŁOWINA ale nie wiem co wolowina, jaka wolowina, ostatecznie pisza ze gulaszowa wołowina. Ale ja chce isc do miejsca z mięskami i chce wiedziec co biore a nie mowic ze chce miejnsko na gulasz. Jak mam być masterszefową jak ne wiem jakie to mięso w ogóle. Na stetki to podają jakie, a na gulasz to nie. a co to gulasz gorszy jakis? gulasz dyskryminują.
  • 21
@PyraPrzeznaczenia: xD No w sumie. No i mam dylemat. Bo ja nie lubie poprzerastanego miesa, a oni mowia ze trzeba i ze to sie wytopi. Ale czy na pewno? A co jak tluszcz sie wytopi ale jakieś chrząstki będą?

@Radkovv: To ja chyba tez wtedy bylam ostatni raz xD ale trzeba sie wybrac. no i po schab bo schabowe tez bede robic
@iEarth: jak chcesz jak masterszef to nie idziesz po jeden rodzaj mięsa tylko idziesz do buczera i kupujesz 0.5kg łopatki i 0.5kg pręgi, do tego dwa wina a reszta wedle uznania ( ͡° ͜ʖ ͡°)