Wpis z mikrobloga

Biblioteczka KoLibra - lista lektur dla nowej prawicy - znalezisko

#neuropa usilnie próbuje wmówić, iż stanowią elitę intelektualną, jedyną opcję wspartą dorobkiem intelektualnym. Ostatnie aroganckie posty sprowokowały mnie do przypomnienia, iż podobne listy lektur mają również środowiska prawicowe. Zachęcam do zapoznania się z biblioteczką dla KoLiberałów!


Na liście m. in. Jasienica, Ziemkiewicz, Michalkiewicz, Peterson, Pismo Święte. Ja tam bym wykopał, żeby każdy mógł sobie zestawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#4konserwy #neuropa #ksiazki
Pobierz eoneon - Biblioteczka KoLibra - lista lektur dla nowej prawicy - znalezisko

 #neuro...
źródło: comment_1614850483ANdbc1ALNbaoU1J3m6Pr5I.jpg
  • 18
nie spotkałem się z tak otwartą obroną idei ZSRR i tamtejszej rewolucji.


@Magromo: Co #!$%@?? xD To najpierw może sięgnij po "Poczytaj mi mamo" bo chyba nie ogarniasz czytanie ze zrozumieniem xD
Przecież ta książka to krytyka zepsucia tamtejszego systemu porewolucyjnego, wskazująca jasno na to, że idee zostały sprzeniewierzone, władza skorumpowała wszystkich u władzy, zaś wszyscy poniżej są traktowani instrumentalnie. Krytykuje tworzenie nowego języka używanego do propagandy i zafałszowywanie historii. Krytykuje
Przecież ta książka to krytyka zepsucia tamtejszego systemu porewolucyjnego, wskazująca jasno na to, że idee zostały sprzeniewierzone, władza skorumpowała wszystkich u władzy, zaś wszyscy poniżej są traktowani instrumentalnie. Krytykuje tworzenie nowego języka używanego do propagandy i zafałszowywanie historii. Krytykuje szukanie przyczyn niepowodzeń w zewnętrznych spiskach, podczas gdy ta wynika z zachłanności i niekompetencji władz.


@greven: A co ja niby napisałem?

obroną idei ZSRR i tamtejszej rewolucji.


I co się nie zgadza?
@Magromo:

Orwell przekazuje, że rewolucja i idee tej rewolucji są dobre

W którym momencie? xD Mamy złego farmera którego przegania rewolucja. Rewolucja mija, nastaje nowy porządek i okazuje się, że nic się nie zmieniło - co więcej - jest gorzej, bo wprowadzono świński totalitaryzm, policję polityczną, niewygodne osoby znikają a ostatni wierzący w idee rewolucji zaharowuje się na śmierć, po czym rewolucjoniści sprzedają go do rzeźni xD Ostatecznie, nawet Snowball był