Wpis z mikrobloga

Ktoś jeszcze te rankedy traktuje na poważnie? XD

Tak całe rankedy polegaja na tym ze 99% graczy to gówna i jakikolwiek skill pojawia się w okolicach wysokiego diamentu gdzie diamenciaki walcza z Masterami/GM/Challengerami gdzie liczba miejsc jest z góry ustalona i różne techniki boostowania przestają działać (gracze grają meta pickami, prawie każdy kto chce climbować abusuje dodge, blokada premade itp)

Ogólnie system rankingowy to wydmuszka która nie ma prawa działać:
- brak oceny "consistent". Super że mid robi 10/0 lub 0/10 co gre ale w skillowym elo gdzie każdy gra pod climb i wie jaka jest jego rola w druzynie (rzadkie obecnie xD) takie abusowanie grania naturalnie najlepsza rola z najwiekszym potencjalem do randomowego nafeedowania i zesnowballowania gry się nie przejda tak łatwo (w high elo to adc (i supp pośrednio) maja najwieksza wage z uwagi na bycie naturalnym late game czy hyper carry i przez roznice miedzy noob elo i normalnym elo nie da sie tego zbalansowac, bo nooby w low elo czuja ze adc/supp gowno ma do powiedzenia, a skillowi gracze w high elo czuja ze better bot win)
- #!$%@? system MMR i ukrytego MMR. Na nowym koncie korzystajac z kolejki dla nowych graczy i/lub smurfów albo dostając konto od riot z ustawionym MMR ma sie inne doswiadczenia niz inni gracze z dana ranga. W sensie jak chcesz climowac to jestes zmuszony do zakladania nowego konta albo "naprawiania/oszukiwania MMR" z uzyciem dodge. Klasyczny problem gdzie przenoszac konkretnego gracza [np smurf gm] miedzy kontami z dana ranga [np d2] po okreslonym czasie[np tygodniu, dwoch tygodniach] konta nie beda w tym samym stanie bo ukryty mmr ciezko zmienic po prostu grajac. trzeba uzyc do tego zewnetrznych technik (naprawa mmr lub nowe konto)
- abusowanie premade
- bycie otp - ogolnie jak ktos jest otp to zasługuje na swoja range na tym czempionie. (czasem to zalezy czy np to jest otp gnara ktory byl zawsze d2 a nagle wbija wyzsze elo go gnar op albo camile w S10 ktora byla meta pickiem wiec otp korzystali bardziej) Problem pojawia sie kiedy jego czemp jest banowany, a dzieje sie to juz po rozpoczeciu rozgrywki (w lobby) i tylko dodge moze uratowac caly team albo magicznie otp (nie kazdy jest slaby, niektorzy maja skilla do grania meta pickami albo maja inne czempy w stylu otp ktore tez daja rade) daje rade
- brak oddzielnych rang dla kazdej roli, no #!$%@? przeciez to jest totalna podstawa. Rozumiem, ze kiedys system był taki ze role ustalalo sie w grze, wtedy wspolna ranga jest ok, bylo tez mniej czempów. Teraz jest w #!$%@? czempow i zeby trzymac skilla na danej randze albo jest ogolnie dobry i znasz wszystkie czempy albo nagle daje ci autofill czy sam zagrasz offrole i jak dasz rade to super ale to jest oszukanie rozgrywki, wsadzajac potencjalnie gorszego gracza. Ogólnie adekwatny problem do opt tylko tutaj jest łatwe rozwiazanie (usunac autofill i dodac unikalne rangi na dana pozycje).
- autofill

#leagueoflegends
  • 7
@NewBlueSky: DODATEK: ciekawostki z badania banowalnosci za czat (w tym toku zbanowalem wszystkie konta z 20-40 lvlem ktore posiadalem, zostawilem tylko 2 konta ktorych nie udalo mi sie zbanowac dotychczas (nie mialem czasu bo nie jest to takie proste na kontach powyzej 40 lvla i dalej testuje)

1. 'NOWE KONTA' sa surowiej karane (nie wiem jaki jest konkretny, nie wiem jaki jest konkretny warunek, byc moze to lvl, byc moze czas
@NewBlueSky: tak medrkujesz a twoj peak to pewnie d4, 90% twoich kont ma bana bo jestes toksikiem ale nie mozesz tego przyznac wiec probujesz sobie to jakos wytlumaczyc, kiedys myslalem ze jestes smiesznym hehe trolem ale teraz to bardziej wyglada jak choroba psychiczna xD
@Retr1but1on: a jesli pytasz czemu robie testy to od urodzenia jestem "obiektywny" "logiczny" "racjonalny" itp i opieram sie na zasadach logicznych + racjonalizmie + obiektywizmie. Ale czasem zasady sa subiektywne i nieokreslone, np co jest "toxic" itp wiec wtedy robi sie testy. I to sa takie testy.

Z tego samego powodu trollowalem i badalem reakcje na roznych forach jakos 10 lat temu (mam 22 lata) po tym jak podlaczyli mi internet
@Retr1but1on: a jeszcze kwestia bycia toxic. przez jakies 8 sezonów nie mialem zadnej kary (moze jakas pojedyncza blokada) na koncie. Az w 8/9 sezonie z dupy dalo mi kare za gre w ktorej dwoch typow (top i mid, najbardziej rakowe premade na swiecie, jak top i mid sa premade to wiesz ze gra #!$%@?) wyzywalo mi junglera a ja chcialem wygrac gre. Wiec wraz ze swoim ponadprzecietnym na tamta range skillem