Wpis z mikrobloga

#oneplus #oneplus7t #android

słyszeliście pewnie o "chrome freeze" a część z was pewnie sama takich freezów doświadcza, ja właśnie zaliczam się do tego zacnego grona.
konkretnie chodzi o kompletne zawieszenie się telefonu na kilka sekund po użyciu gestu "wstecz" lub przeniesieniu się gestem do ekranu głównego lub innej aplikacji z chrome/opery/brave
pojawiły się one wraz z nadejściem androida 10 i dziwnym przypadkiem tych nowych gestów nawigacyjnych, które gest "wstecz" przeniosły z dołu ekranu na boczne krawędzie.
ale nikt jakoś tego nie powiązał z freezami, przynajmniej nie znalazłem nic w google na ten temat.
dziś sprawdziłem czy przełączenie się na przyciski nawigacyjne niweluje te freezy i tak, jak najbardziej je niweluje. przynajmniej u mnie. dajcie znać jak to u was wygląda, mała ankieta na koniec

czy masz chrome freeze?

  • mam i używam gestów nawigacyjnych 37.5% (12)
  • nie mam i używam gestów nawigacyjnych 31.3% (10)
  • mam i używam przycisków nawigacyjnych 3.1% (1)
  • nie mam i używam przycisków nawigacyjnych 28.1% (9)

Oddanych głosów: 32

  • 17
wyłącz atu zmianę rozdzielczości/odświeżania


@nightman: co?

a i jeszcze jest różnica między tym zawieszaniem na wszystkich telefonach a tym gestowym, bo ten szerzej znany freez to po prostu jak coś piszesz i nagle przestaje być to widać i trzeba wrócić do home i z powrotem do przeglądarki żeby się odświeżyło. to niestety na to wyłączenie gestów nie pomaga