Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #pracbaza #gospodarka #lewica

Pani Spurkini szuka asystenta/asystentki do swojego zespołu - https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2939317989727235&id=1967695263556184

Jednak czegoś zabrakło w jej ogłoszeniu i tutaj wpada Pan Szumlewicz i ładnie punktuje Panią europoseł.

Ogólnie kiedyś bezrefleksyjnie cisnąłem Pana Szumlewicza, ale na tle swoich kolegów po fachu, czasami miewa ciekawe pomysły.

https://wyborcza.pl/7,75968,26854333,szumlewicz-ograniczenie-handlu-w-niedziele-okazalo-sie-porazka.html #polityka
N.....t - #neuropa #4konserwy #pracbaza #gospodarka #lewica 

Pani Spurkini szuka a...

źródło: comment_1615014683FPebCRmYm0EmXJtWSo9mDs.jpg

Pobierz
  • 40
  • 172
@kuroszczur

Szumi ma sporo ciekawych koncepcji, ale w mediach społecznościowych została mu już przypięta pewna łatka - lewicowego szura, co moim zdaniem jest strasznie krzywdzące, bowiem tak jak wspomniałem, postuluje on kilka ciekawych rozwiązań pracowniczych/gospodarczych, tak jak właśnie podawanie widełek w ofertach pracy i przywrócenie handlu w niedzielę, przy jednoczesnym zwiększeniu zapłaty za ten dzień.
@Neubert: czy ty jako sympatyk lewicy jesteś w stanie w 100proc powiedzieć, że czytasz ze zrozumieniem i empatia każdy pomysł Dziembora, Gwiazdowskiego czy Mentzena?

Prawdopodobnie masz odpowiedź. Jesteśmy jako Polacy zamknięci w okopach wojny,wykreowanej w maistemiemie. mającej na celu tylko i wyłącznie skłonienie pospulstwa do podejmowania decyzji w oparciu o emocje a nie racjonalizm. Tu jesteś lewakiem, prawakiem, symetrysta i nigdy nikim więcej.
  • 167
@Raa_V

czy ty jako sympatyk lewicy jesteś w stanie w 100proc powiedzieć, że czytasz ze zrozumieniem i empatia każdy pomysł Dziembora, Gwiazdowskiego czy Mentzena?


Znam mniej więcej program każdej partii politycznej.

Ba! Sam kiedyś byłem zapalonym korwinistą i w gimnazjum/liceum i na początku studiów bardzo mocno sympatyzowałem z tymi środowiskami pod kątem ich programu gospodarczego i organizowałem spotkania z wolnorynkowcami w rodzinnym mieście.

Wiem jednak, że postulowany przez Korwina "wolny rynek" w
@Neubert:

Do tej pory bliższe mojemu sercu są poglądy bardziej wolnorynkowe, niż socjalistyczne, ale ze względu na złogi szurów, które przylepiły się do środowisk rzekomo wolnościowych, moje sumienie nie pozwala mi oddać na nich głosu.


pięknie ująłeś moje dylematy. Może nigdy nie zagłosowałem na środowiska kucowskie, to zawsze uważałem że niektóre gospodarcze pomysły są ok. Ale wiem że teraz konfa to na równi z PiS partia na którą nie zagłosuje nigdy
Wiem jednak, że postulowany przez Korwina "wolny rynek" w jego wydaniu, średnio się sprawdzi we współczesnych realiach.


@Neubert: Korwinizm to to samo co komunizm tylko po drugiej stronie. Gość jest szkodnikiem i jego poglądy marginalizują zwolenników liberalizmu ekonomicznego. XIX był, nie udał się i trzeba iść dalej.

Wracajac do tematu, moim zdaniem w takim razie jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę. Większość ogranicza się do swojej wygodnej banki informacyjnej i nie słucha drugiej
@Neubert: Jego szuro opinia nie wzięła się znikąd. Jego retoryka jest na poziomie kuca tylko, że w druga stronę. Każdy pracownik jest wykorzystywany i w sporze z pracodawca zawsze ma rację, nigdy nie kradnie ani w żaden inny sposób nie szkodzi firmie, zawsze jest pracownikiem sumiennym, punktualnym i pracowitym. Każdy pracodawca natomiast zawsze jest tym złym kapitalistą, który by krew wyssał z pracownika, który zawsze oszukuje pracownika i urząd skarbowy na
@Syn_Tracza: Nie wiem właśnie, czy to nie jest częściowo coś, co sobie kuce dopowiedziały, chociaż już dawno nie słuchałem Szumiego, więc nie wiem. Często jest tak, że ultrasy wolnego rynku na samo hasło o płacy minimalnej reagują tak jakby ktoś chciał rozstrzelać przedsiębiorców albo wsadzić ich do obozu koncentracyjnego.
Często jest tak, że ultrasy wolnego rynku na samo hasło o płacy minimalnej reagują tak jakby ktoś chciał rozstrzelać przedsiębiorców albo wsadzić ich do obozu koncentracyjnego.


@AustinMeaulnes: No niestety u nas poglądy się mocno polaryzują i ludzie zamiast myśleć zdroworozsądkowo to osadzają się na skrajnych pozycjach i np. albo chcą zlikwidowac niemal wszystkie podatki jak kuce od Korwina albo chcą wprowadzić najwyższe opodatkowanie na świecie jak szury od Zandberga.
@Syn_Tracza: Tak sobie myślę, że generalnie te skrajne podejścia mogłyby się sprawdzić przy odpowiednim społeczeństwie o odpowiedniej wielkości. Singapur chyba jest właśnie przykładem nowoczesnego kraju z dużą wolnością gospodarczą, z kolei z tego co pamiętam Dania ma wysokie podatki, które po prostu pokrywają potrzeby społeczności.
Singapur chyba jest właśnie przykładem nowoczesnego kraju z dużą wolnością gospodarczą, z kolei z tego co pamiętam Dania ma wysokie podatki, które po prostu pokrywają potrzeby społeczności.


@AustinMeaulnes: Problem jest taki, że temu co mówią kuce o gospodarce daleko do Singapuru a temu co zapowiadają Razemki daleko do Danii. Sam poziom opodatkowania to nie wszystko. Dania ma np. jeden z najwyższych wieków emerytalnych na świecie, dlatego to się spina bo ludzie
przywrócenie handlu w niedzielę, przy jednoczesnym zwiększeniu zapłaty za ten dzień.


@Neubert: Nie do końca rozumiem powód, dlaczego praca w niedzielę miałaby być lepiej płatna, skoro i tak otrzymuje się za to dzień wolny w środku tygodnia.
W całym cywilizowanym świecie - jesteś młody, bez doświadczenia - niskie zarobki, jesteś ekspertem - wysokie zarobki - i w zależności od tego i rodzaju stanowiska dostajesz tyle, a tyle.


@Bellie: w uk Inżynier zaraz po studiach zaczyna od sredniej krajowej. W p0lsce? 2600 brutto gnoju bo ty nic nie umisz jeszcze bede doplacal zeby cie zatrudnic roszczeniowy gnoju!
@Syn_Tracza: A to swoją drogą. Z tego co pamiętam to w Singapurze zanim zliberalizowano gospodarkę to najpierw upaństwowiono ziemię i zainwestowano bardzo kompleksowo w społeczeństwo, żeby je podnieść na sensowny poziom życia. Czyli tak naprawdę wszystko zależy od okoliczności w danym momencie.
Nie wiem właśnie, czy to nie jest częściowo coś, co sobie kuce dopowiedziały,


@AustinMeaulnes: no nie. Sam zgadzam sie z wieloma ideami lewicowymi, ale oni zbyt czesto w swojej retoryce wrzucają właściciela warsztatu samochodowego do jednego worka z zarządem korporacji.