Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cześć Przyjaciele!
Chciałbym sobie założyć w domu zmiękczacz do wody wraz z zestawem filtrów.
Czy ma ktoś doświadczenie lub godne polecenia urządzenia?
Jest tego tyle na rynku, że ciężko cokolwiek wybrać.
Myślałem o filtrach z manometrem. Dwa stopnie filtracji - mechaniczna i węglowa.
Do tego zmiękczacz - jakiś możliwie prosty.
Miesięczne zużycie wody 6-8m3.
Dziękuję z góry za podpowiedzi!

#woda #hydraulika #budujzwykopem
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gruby_mbl: Dziękuję!
Badań jako takich nie mam, ale w mojej okolicy twardość wody jest opisana zakresem 15-21 stopni niemieckich.
Zacieki po karmieniu są wszędzie gdzie to możliwe. Słuchawka prysznicowa wymaga odkamienienia przynajmniej raz na 3 miesiące.
Wydaje mi się, że zmiękczacz będzie dobrą opcją :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kopyrta: @gruby_mbl: znalazłem oficjalne badania aquanetu. Podają twardość ogólną CaCO3 na poziomie 355mg/l czyli 20 stopni niemieckich. Czy jeszcze jakiś parametr wody jest istotny przy doborze urządzeń?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sxdx: jesli woda z wodociągów to tylko twardość Cię interesuje. Ja z kolei polecam produkty Inwatera - na głowicy logix 760. To jest sprzęt nie do zajechania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rajman: dziękuję!
A kwestia filtrów? Może masz jakieś wskazówki? Chciałbym, aby były możliwie uniwersalne wykłady. Miłym dodatkiem byłby manometr :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sxdx: jesli montujesz zmiękczacz to właściwie potrzebny ci tylko sznurkowy mechaniczny. Tu wkłady kosztują grosze. Możesz zamontować siatkowy z płukaniem wstecznym, gdzie nie wymienia się wkładów, np bwt protector mini, są wersję z reduktorem i miejscem na manometr. Ale to się montuje przy dużym ciśnieniu wodociągowym powyżej 6 bar
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rajman: i ponownie dziękuję!
Gdzieś widziałem zestaw filtrów z dwoma manometrami - na wyjściu i na wyjściu. Duża różnica ciśnień przy przepływie podpowiadała czy filtr jest do wymiany. Nie wiem na ile jest to rzeczywiście przydatne, ale wydaje mi się sensowne
Ja polecam Ecoperla, ciekawy kanał na Youtube mają odnośnie filtracji wody (do studni też).
Łap link: https://www.youtube.com/channel/UCQlg21b5YyBLoSsTFDSvUTg

Przy wyborze zmiękczacza powinno sie patrzeć wlasnie na twardosc i średnie zużycie wody, do tego sie dobiera wielkość urządzenia.

Przy wyborze konkretnego modelu zwróć uwagę na jakość głowicy i złoża. Dużo chińszczyzny jest na rynku, polecam celować w zmiękczacz z głowicą Erie lub Clacka.