Wpis z mikrobloga

W zasadzie dlaczego nie jest częstą praktyką farmienie na 4 konta? Otwieranie reliców, sortie to potencjalne źródło platyny, a drop riven modów, statułek czy wartościowych części prime x4 to gra warta świeczki, kombinowania z odpaleniem 4 klientów.
#warframe
  • 14
@Jurix:
Nie wszyscy mają maszyny będąca w stanie uciągnąć 4 gry, a software do dual-boxów/botowania nie jest tak rozwinięty jak w popularnych MMO (w sumie w ogóle nie jest rozwinięty).
Inna sprawa, że w każdej znanej mi grze multi (więc pewnie w Wf też) ekstensywna interakcja między sobą kont z jednego IP jest nielegalna regulaminowo.
https://www.warframe.com/terms

The creation of alternate accounts will be handled on a case by case basis, and
@brass: No dziwne, że nie ma botów, biorąc pod uwagę popularność gry. Nie wiem o jakiej grze mówisz, w żadnym MMO w jakie grałem nie zabraniało wielu kont - Metin2 (i wszystkie gry Gameforge), wszystkie gry Blizzarda, CS i inne gry kompetetywne lub RPG'i...
Przejrzałem regulamin na szybko i nie widzę nic, że można mieć wyłącznie 1 konto. Jedynie, że konta może używać wyłącznie 1 osoba. A jeśli coś nie jest
Nie wiem o jakiej grze mówisz, w żadnym MMO w jakie grałem nie zabraniało wielu kont - Metin2 (i wszystkie gry Gameforge), wszystkie gry Blizzarda, CS i inne gry kompetetywne...


@Jurix:
Wszystkie wymienione przez ciebie gry zabraniają wielu kont jeśli zachodzi między nimi jakakolwiek interakcja.
Mówię o Lineage2 i WoW.

Przejrzałem regulamin na szybko i nie widzę nic, że można mieć wyłącznie 1 konto. Jedynie, że konta może używać wyłącznie
@brass: No w takim Metinie każdy ma drugie konto z buffką. W WoW'a i Lineage nie grałem.

Punkt który podałeś (edytowałeś odpowiedź i nie widziałem tej części), tak jak mówisz, jest bardzo nieprecyzyjna. Komentarz na forum nie jest regulaminem, jednak kopanie się z koniem po banie to coś, czego wolałbym uniknąć. Jakby komuś zależało, kombinowałby to pewnie dałoby się w miarę skutecznie ukrywać, tak żeby uniknąć zbanowania głównego konta, niemniej jeśli
No w takim Metinie każdy ma drugie konto z buffką.


@Jurix:
To że wszyscy to robią nie czyni tego procederu legalnym. Administrator gry może przymykać na to oko, ale do czasu.
@brass: Tylko że tam nie ma punktu w regulaminie na to, a administracja mówiła że to legalne. Tym bardziej, że tam finansowo się to im opłaca, nie ma takich korzyści jak w WF. Tu tak naprawdę też nie jest zabronione i jakby ktoś chciał walczyć z supportem to ostatecznie by wygrał.
@Jurix:

Tu tak naprawdę też nie jest zabronione i jakby ktoś chciał walczyć z supportem to ostatecznie by wygrał.

Z supportem WF? Wygrał? Przecież 2 (a co dopiero 4) równoległe konta użytkowane tak jak piszesz to ewidentne używanie alternatywnych kont, żeby circumvent any form of restrictions to the game.
W WF ludziom robią negatywny balans platyny z zaskoczenia (winnym czy niewinnym) i nikt jeszcze z tym nie wygrał.
circumvent any form of restrictions to the game


@brass: Z tym, że nigdzie nie jest oficjalnie zaznaczone, że to jest naruszeniem.

nikt jeszcze z tym nie wygrał.


@brass: Pracowałem wiele lat w firmie, której support również nie dawał za wygraną, nawet jeśli nie miał racji. Kilka spraw skończyło się w sądzie z wyrokiem na korzyść użytkownika. O takiej wygranej mówię.
@Jurix:
W firmie, support. To trochę inna sytuacja niż w grze F2P, gdzie nie jesteś właścicielem konta i administrator zastrzega sobie prawo usunięcia go - przy zachowanych pewnych warunkach - w regulaminie, który zaakceptowałeś zakładając to konto.
Dla mnie dual boxing zawsze był oszukiwaniem i nigdy nie będzie inaczej. Czy sam go używałem? Tak.
@brass: Akurat ta sytuacja była bardzo podobna, ta sama branża i nawet podobne case'y do tego co omawiamy teraz, tylko model biznesowy inny, chociaż sprowadzało się do jednego - gracz zyskuje, firma traci.

DE może usunąć konto tylko w przypadku naruszeń regulaminu. Brak naruszenia - brak możliwości usunięcia. Zapis o zbanowaniu/usunięcia konta bez podania przyczyny jest niezgodny z europejskim prawem. Nie widziałem go od wielu lat poza jakimiś małymi projektami, serwerami
@Savire510: Hm, myślałem że firma działając w Europie musi stosować się do tych zasad. Anyway, jakby komuś zależało to wszystko do ogarnięcia - vpn'y, mądre tradowanie i takie tam.