Wpis z mikrobloga

Akurat ona opowiada się za zrównaniem wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn i doskonale zdaje sobie sprawę ze źródła problemu


@vardum: tylko że tu nie tylko wiek emerytalny jest "sprawcą" róznicy w wysykości emerytur. NP wysokie emerytury wojskowe i policyjne pobierają (zakładam) głównie mężczyźni itd. Stąd statystyczna różnica.
, a autorka tweeta podaje dane z zus.


@mefistofiel: no dobrze, ale nadal uśrednianie arytmetyczne wysokości emerytur ze względu na płeć, a potem płacz nad liczbami jest bez sensu. Nadal wśród emerytów będzie więcej mężczyzn niż kobiet - inżynierów, kierowników, dyrektorów, tak wśród kobiet będzie więcej nauczycielek, pielęgniarek itp.
Ja oczywiście jestem za równym traktowaniem (a może bardziej przeciwny dyskryminacji) ze względu na płeć (tak samo jeśli chodzi o kolor skóry
@puolalainen: Nie wiem czy ta pani wie że kobiety mogą sobie dalej pracować do 65 roku życia, a nawet dłużej, ale z jakiegoś dziwnego powodu wolą jednak przechodzić na emeryturę wcześniej i dostawać ją w mniejszym wymiarze niż gdyby pracowały dłużej ( ͡º ͜ʖ͡º)