Wpis z mikrobloga

Mircy, ktoś może wie jak wygląda sytuacja... W których krajach zaznaczonych na mapce na zielono można legalnie nosić po ulicy załadowanego legalnego Gloka... pomijamy tu cele, typy pozwoleń i ścieżki ich osiągnięcia - interesuje nas tylko fakt, możliwość legalnego noszenia załadowanej broni krótkiej? Jakie kraje oprócz Polski?

#bron #strzelectwo #strzelnica #militaria #prawo
Pobierz RobertKowalski - Mircy, ktoś może wie jak wygląda sytuacja... W których krajach zazna...
źródło: comment_1615197699n1bdXluOBUXqYfAaIVoz8S.jpg
  • 10
pomijamy tu cele, typy pozwoleń i ścieżki ich osiągnięcia - interesuje nas tylko fakt, możliwość legalnego noszenia załadowanej broni krótkiej


@RobertKowalski:
To jak pomijamy ścieżki osiągnięcia celu to w każdym. Wystarczy zostać policjantem/żołnierzem/agentem/ochroniarzem. W każdym kraju znajdzie się jakiś sposób. ¯\_(ツ)_/¯
To jak pomijamy ścieżki osiągnięcia celu to w każdym. Wystarczy zostać policjantem/żołnierzem/agentem/ochroniarzem. W każdym kraju znajdzie się jakiś sposób. ¯_(ツ)_/¯


@Polinik: ... nie, zapomniałem tam dopisać że chodzi mi o cywila, nie związanego z żadnym resortem, ani zawodem siłowym typu ochroniarz itd...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RobertKowalski: nie-cywile czy ochroniarze to nawet w takiej kuhwa australii czy wenezueli taszczyć broń palną mogą. Jeszcze jak. Ja tam uważam, że pod każdą szerokością geograficzną nieupilnowana fantazja legislatorów i biurokratów może zaowocować różnymi absurdami, zakazami i raczyskami w ustawach.

Wystarczy dać im wolną rękę a oni zrobią na złość broniarzom. Zawsze jakiś sposób znajdą nawet jak sami broń mają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wygolony_libek-97: w Australii mogą a w UK ochroniarz nosić broni nie może. Bo przecież chroni a nie atakuje a broń jak nazwa wskazuje służy do ataku a nie do obrony... ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) No ale tam nie da się ze śrubokrętem wyjść