Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie za mnie kompot. W tym miesiącu zarobiłem pierwszy raz powyżej 3k na rękę. Cieszę się tym bardziej, że jest to kwota prawie 500 zł. wyższa niż na umowie (3200 zł. brutto czyli ok. 2500 na rękę). Pracuję w tej firmie niecałe pół roku i jest to moja pierwsza praca po studiach (które skończyłem w lipcu 2020).
Piszę ten post nieironicznie, bo ciężko było znaleźć pracę, nie mając w ogóle doświadczenia, ale jakoś się udało. Praca jest trochę ciężka (pracuję głównie w AutoCAD, ale muszę również ogarniać tematy energetyki). Boję się, że mnie wywalą z tej firmy, bo dalej się uczę i traktują mnie ulgowo, ale na razie staram się tym nie przejmować.
#chwalesie #pracbaza
Pobierz matiimakaka - Mirki pijcie za mnie kompot. W tym miesiącu zarobiłem pierwszy raz powy...
źródło: comment_16154033625d80RHeA6voEGY3n6ahuZo.jpg
  • 76
@stanley88 pełna zgoda ale jak mieszkanie nawet przy 6k. Zarabiam prawie szóstkę odliczając już opiekę medyczną itp. Z moich wyliczeń wynika że mieszkanie bez kredytu wymaga okolic 17k żeby to zrealizować - co oczywiście jest do zrobienia ale złapie trzydziecha prawdopodobnie. Na szczęście auto nie jest potrzebne
@matiimakaka: gratki. Ja tez pierwsza praca w cadzie (24 lata) ale za 2000 netto (w 2014 roku), ale udało się dojść w wieku 30 lat do „normalnej” pensji, choć w innej branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie przejmuj się gadaniem wykopków, że powinieneś w tym wieku więcej zarabiać, nie przywiązuj się do pracodawcy - nic mu nie jesteś winny za to, że „dał ci szansę” i powodzenia