Wpis z mikrobloga

Okrąglaki to jedno z ciekawszych opuszczonych miejsc w Polsce, jakie miałam okazję odwiedzić. Zapomniane budynki znajdują się w okolicach Płocka w miejscowości Miałkówek i od kilkunastu lat niszczeją. Ośrodek wczasowy z czasów PRL to duży kompleks, składający się z 4 okrągłych budynków, które połączone są ze sobą przeszklonymi holami.

Mogło się wydawać, że Okrąglaki to idealne miejsce na spędzenie wakacji – przynajmniej w czasach PRL, kiedy podróżowanie po świecie nie było tak łatwo dostępne, jak teraz (tzn. przed pandemią). Przestronny apartament z balkonem, sala telewizyjna i dyskotekowa brzmiały jak dobry wybór na Zieloną Szkołę czy kolonię.

https://www.wykop.pl/link/6003677/okraglaki-opuszczony-osrodek-wypoczynkowy-lucien-w-mialkowku/

#podroze #polska #urbex #opuszczone #ciekawostki
kej-ti - Okrąglaki to jedno z ciekawszych opuszczonych miejsc w Polsce, jakie miałam ...

źródło: comment_1615722087mkYS3YdmyHqNRoX8Dvgy8f.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kej-ti: Super miejsce to było kilka lat temu gdy odwiedziłem je pierwszy a lokalizacja nie była tak znana. Po 2 latach odwiedziłem znowu ale skala zniszczeń przez ten czas mnie poraziła. Złomiarze to pierwsze co przychodzi na myśl a druga to jakieś bananowce co upijają się a później demolują, byłem świadkiem takiej sytuacji. Pamiętam że kiedyś jeszcze tam stały pełne automaty i skrzynki z coca colą a dziedzince każdego okrąglaka były
@bukem: no właśnie to jest najgorsze, że ludzie nie szanują tych miejsc i zaraz nic tam nie zostanie. Widziałam zdjęcia sprzed 2 lat i całkiem inaczej to wyglądało. szkoda :P
@kej-ti: Byla dyskoteka, swietlica, duzo przestnieni, sklep z alkoholem w zasiegu spaceru ,blisko nad fajne jezioro z molem,no i plusem tych okraglakow bylo to ze wieczorami po balkonach mozna bylo chodzic w kolko i patrzec przez nie czy przypadkiem w innym pokoju nie ma lepszej imprezy :). To bylo z 20 lat temu i juz wtedy ten osrodek nawet jak na standardy studenckie nie byl najwyzszych lotow no ale ppokoje byly