Wpis z mikrobloga

Witam zastanawiam się nad pójściem na WAT. Interesuje mnie kierunek geodezja i kataster (cywilny). I chciałem dopytać się o kilka rzeczy. Przede wszystkim jacy są profesorowie na tym kierunku, da się znieść, nauczą czegoś praktycznego? Zaskoczył mnie trochę próg punktowy z ostatniego roku, dlatego chciałem się dowiedzieć ile jest osób na tym kierunku. Ciężko jest zdać rok? No i może do absolwentów, czy trudno jest znaleźć pracę w zawodzie geodety, nie brakuje jakiejś praktycznej wiedzy? Jeżeli ktoś posiada ciekawą opinię na temat tego kierunku to z chęcią przeczytam. Pytam o to wszystko, ponieważ zastanawiam się jeszcze nad budownictwem na #sggw ale nie wiem czy z 75% z podstawowej matmy mam szansę się dostać. A o WAT czytałem raczej negatywne opinie.
#wat
  • 2
Miałem przyjemność być na kierunku geodezja i kartografia przez pierwszy semestr, przez przeniesieniem na innym wydział. Generalnie bardzo dużo osób na początku już nie chodziło, zapisało się bodajże 70, a kiedy odchodziłem było może 20, a teraz jest jeszcze mniej. Ciężko wypowiadać mi się za ogół, ale na początku jest ciężko przez geometrię wykreślną oraz geodezję, jak będziesz chciał to się czegoś nauczysz, ale na pewno pojawi się też jakiś beton, który
@Smity Geodezja sama w sobie, nie ważne jaka uczelnia to fatalny wybór. Nie ma po tym dobrze płatnej pracy a studia są stosunkowo ciężkie. No chyba że masz znajomości jak wspomniał kolega wyżej. Jedyny sens ma geodezja wojskowa.