Wpis z mikrobloga

@Jak_mniemam: znalem goscia, ktory przez 30 lat nie wychwycil informacji ktore cialo niebieskie jest wieksze: Ksiezyc czy Slonce :) Tez nie byla mu potrzebna ta wiedza w zyciu, jednak o czyms to swiadczy
  • Odpowiedz
@StayHydrated247: Mi też nie, ale w moim wypadku przyszło to samo, że je pamiętam ponieważ moja praca związana jest ściśle z terminami. Siłą rzeczy samo się zapamiętało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wydaje mi się że kwiecień jest jedynym miesiącem który ma 31 dni


@panbartosz: mówiła o miesiącach podanych w odpowiedziach czy o wszystkich dwunastu?
Poza tym mnie to nie dziwi. Weźmy np. ludzi którzy wiele lat piszą na klawiaturze patrząc na nią. Jeśli nie nauczyli się pisać bezwzrokowo to nie ma szans że wyienią kolejność literek.
  • Odpowiedz
@Ikarus_260:

Duża wiedza ogólna wynika z ciekawości świata, która jest cechą ludzi inteligentnych.

Tak. Tylko ciekawość świata objawia się tym, że dowiedziawszy się że miesiące mają różną liczbę, dni zastanawiasz się dlaczego i skąd się to wzięło, a nie starasz się zapamiętać który ma ile. Podobnie z tym Rzymem, to że to był akurat 753 a nie 752 albo 754 to dla mnie najmniej ciekawa część.

Nie ma czegoś takiego jak
  • Odpowiedz
@Shatter: znajomość alfabetu też mi się nigdy nie przydała, chociaż znam, to jest pusta wiedza. Już bardziej przydatna jest znajomość ortografii, poprawnego składania zdań, interpunkcja. Widzisz, można znać alfabet, a nie umieć poprawnie się wysłowić i de facto nie znać alfabetu i poprawnie pisać. Tak samo mógłbym zapytać czy umiałbyś rozwiązać nierówność wielomianową trzeciego stopnia. Zapewnie nie (bo co Tobie ta wiedza?) chociaż miałeś to w gimnazjum ale zapomniałeś z czasem.
  • Odpowiedz