Wpis z mikrobloga

Ostatnio słuchałem podcastu Rysława i wyraził ciekawą opinię, której wcześniej nie widziałem - że Cyberpunk jako marka "będzie wygaszany". Że #cdprojektred wycofa się rakiem z tej marki, wydadzą jeszcze za dwa patche poprawiające gówno co (żeby móc powiedzieć "przecież było wsparcie po premierze jak zapowiadaliśmy"), wersji multiplayer w ogóle nie będzie, i generalnie wszystkie ręce na pokład, odpalamy plan kryptonim Wiedźmin 4. I biorąc pod uwagę, że CD Projekt jest rządzony przez marketingowców i PRowców, ten scenariusz wydaje mi się całkiem prawdopodobny.
#cyberpunk2077

Czy Cyberpunk jako marka zdechnie?

  • Tak 62.9% (132)
  • Nie 37.1% (78)

Oddanych głosów: 210

  • 31
  • Odpowiedz
@Goryptic: No ok ale kto to u licha jest Rysław i dlaczego jego opinia miałaby mieć dla kogokolwiek jakiekolwiek znaczenie? Kilku Januszy, których nie stać na grę popluje w necie a marka będzie się miała tylko lepiej.
  • Odpowiedz
@rbbxx: #!$%@? xD Jak Rysława nie znasz to CD Projektu nie znasz, lat na karku nie masz i pozdro, poćwicz xD Serio poczytaj sobie o Ryśku.

http://dubbingpedia.pl/wiki/Ryszard_Chojnowski
"Witam serdecznie na mojej stronie. Nazywam się Ryszard Chojnowski, znany tu i ówdzie jako Rysław. Z wykształcenia jestem anglistą i od blisko 20 lat zajmuję się zawodowo wszelakimi grami, tłumacząc je, pracując nad produkcją, pisząc o nich, nagrywając audycje radiowe i filmy na YouTube."
  • Odpowiedz
CD Projekt jest rządzony przez marketingowców i PRowców


@Goryptic: Czyli będzie powtórka z rozrywki w następnej grze od Redów - jeśli oni nie zmienią diametralnie kultury organizacji to CeDep będzie masakrował kolejne gry, a to tylko pokazuje jakim fartem produkcyjnym był W3.
  • Odpowiedz
@Lazarus2077: Wciąż nie rozumiem dlaczego jego zdanie miałoby w temacie znaczyć cokolwiek a co do lat, to podejrzewam, że mam ich na karku sporo więcej od Ciebie, Ptysiu. Przy okazji, matka wie, że klniesz?
  • Odpowiedz
@rbbxx: Może dlatego, że jest w branży growej od 20 lat i co za tym idzie "być może" zna osoby wewnątrz CD Projektu na wyższych stanowiskach, a nie tylko testerów i dev'ów odpowiedzialnych za AI policji. Facet ma 50 lat i nie jest pierwszym lepszym youtuberem, który będzie wysnuwał jakieś teorie spiskowe.
  • Odpowiedz
@Goryptic:
Spodziewam się, że najpewniej jakiś wariant tego się stanie.

Cyberpunk już został "ostygmatyzowany" i wiadomo, że następna produkcja w preorderach nie zarobi nawet jednej trzeciej a nawet gdyby był bardzo dobry to zanim wieść by się rozeszła to pierwszy tydzień będzie i tak słaby co w AAA jest wyznacznikiem porażki finansowej.

Siedzenie i łatanie istniejącego produktu ad nauseam też jest nierentowne i będą naciski z góry, żeby jak najszybciej przerzucić
  • Odpowiedz
@Goryptic: Bzdura. Multiplayer będzie, dodatki też. W sumie to dodatki szczególnie bo to najłatwiejszy hajs do zgarnięcia. Jak ma takie znajomości to by już dawno wiedział że nie wyrobią się na premiere itp. a tak to każdy mądry ze znajomościami ale po fakcie.
  • Odpowiedz
@skolfild: wszystkie opóźnienia, oraz to co się #!$%@?ło na premierę przewidział w swoich podcastach dużo wcześniej XD

zastanawiam się czy serio nie ma jakiegoś info z wewnątrz i tylko udaje, że to jego domysły
  • Odpowiedz
zastanawiam się czy serio nie ma jakiegoś info z wewnątrz i tylko udaje, że to jego domysły


@Roniq: Wystarczy wiedzieć coś więcej o gierkach - czyli jak mniej więcej wygląda produkcja, informacje o tym jaka była kultura pracy w CDP Red i nie trudno być w tym przypadku geniuszem
  • Odpowiedz
@Kantar: ale takie rzeczy trzeba komunikować jasno klientom, a nie jawnie kłamać. Zwłaszcza jak się aspiruje do rangi "that cool, customer friendly game company"

https://www.cdprojekt.com/en/presentationtype/conference-calls/ <- Polecam xDD

Wybrane kwiatki:

Q10: The game hasn’t been presented on basic –not pro –consoles –PS4 and Xbox One, so far. What is the performance of the game on these machines?
AK: Of course a bit lower than on pro consoles, but surprisingly good, I
  • Odpowiedz