Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki! Co powiecie na #rozdajo w którym można wygrać nowe życie dla swoich ulubionych butów?

Jedna osoba dostanie ode mnie renowację obuwia, na którą składa się czyszczenie, naprawa rys i otarć, odświeżenie koloru i wybielenie midsoli (jeśli będzie taka potrzeba). Właściwie, to czego potrzeba butom zwycięzcy, uzgodnimy razem po wygranej. :)

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem, żeby zacząć zarabiać na tym co kocham robić, czyli na renowacji butów. Łączenie tej pasji z „normalną” pracą zaczyna być męczące, bo po prostu brakuje mi czasu na #rekodzielo . Żeby jednak podjąć ostateczną decyzję, muszę zbadać rynek. :)

Oto co trzeba zrobić żeby wygrać:
1) dać plusik
2) w komentarzu napisać czy byłbyś zainteresowany/a taką usługą (w cenach od około 35zł za zwykłe czyszczenie, przez około 80zł za podstawową renowację, po około 250zł za full renowację przywracania martwych butów z zaświatów lub indywidualną customizację). To jest pytanie otwarte i tak naprawdę można napisać wszystko, co pomoże mi zbadać rynek- rady, uwagi lub przemyślenia dlaczego tak i dlaczego nie.

WAŻNE: to, czy byłbyś zainteresowany usługą renowacji lub customizacji butów nie ma wpływu na wygraną w rozdajo! Jak napiszesz w komentarzu, że cię to zupełnie nie interesuje i uważasz pomysł za żałosny, to oczywiście wciąż możesz wygrać. Dlatego proszę nie słodzić i pisać szczerze.

Właściwie to tyle. Na wywiązanie się z rozdajo daję sobie czas do końca maja. Prawdopodobnie zwycięzca otrzyma swoje buty dużo wcześniej, ale chcę mieć spory margines na nieprzewidziane sytuacje. Wysyłkę opłacam ja w dwie strony. Losowanie przez mirkorandom w piątek po 20.
sudiczka - Mirki i Mirabelki! Co powiecie na #rozdajo w którym można wygrać nowe życi...

źródło: comment_1615992744oNBsOTqIFxwXFE6SXLFsGQ.jpg

Pobierz
  • 278
  • Odpowiedz
za pełną renowację konkurencja bierze ok 120 zł ;) 250 imo to trochę dużo, jedynie jakby komuś bardzo zależało i wydał na buty >800 zł
A co do samej usługi to ciekawa sprawa i sporo osób nagrywa teraz takie renowacje na tiktoku i nie narzekają na wyświetlenia ( )
  • Odpowiedz
Może byłbym zainteresowany. Co do kwoty to bym musiał się zastanowić.
Mam np. Jordan 18, skórzane, w których jakiś czas grałem. Mam jednak pytania, bo uszkodzenia są dość duże. Naprawa/malowanie skóry to jest oczywiste że się uda, ale np. co zrobić z tym:
* poodpadane kawałki podeszwy na brzegach?
* porysowany bok plastikowy na podeszwie - czy da się coś z tym zrobić?

W jakiś innych butach miałem zapadniętą poduszkę air/zoom -
  • Odpowiedz
2) w komentarzu napisać...

@sudiczka: Mam skórzane buty i w zimie wyszło, że szew przecieka na śniegu. Sól w tym roku też im nie pomogła - jakby mnie czyszczenie i zabezpieczanie przed wodą (z gwarancją na jakiś czas) kosztowało 100 z paczkomatem w 2 strony to tak. Adidaski to nie moja bajka.
  • Odpowiedz
@sudiczka Możesz spróbować się zakręcić koło tych wszystkich swaggerów co noszą buty za 3k z limitowanej edycji z jeżem i innych takich. Niezbyt się itneresuję tym tematem ale widzę w tym potencjalną szansę na niezły obrót.
  • Odpowiedz
na następny dzień patrzę, a tu znowu pojawia się ten sam efekt


@JanuszKrzywonos: Czyli gość po prostu zamalował Ci odłażącą farbę drugą warstwą farby. Bardzo przykro, tym bardziej, że po takim doświadczeniu pewnie drugi raz nie zaryzykujesz... Dziwi mnie za to niezmiernie, że nie uznali Ci tego na gwarancji!

Ewentualnie jak bardzo powiększona byłaby cena renowacji skórzanych szpilek?


@Arbuzlele: Wszystkie buty, o których piszesz można poddać renowacji. :) Co prawda
  • Odpowiedz
@sudiczka jeśli o taki zakres chodzi to jak najbardziej powinna być wyższa(a raczej indywidualnie wyceniana), nie zauważyłam, że o odgruzowaniu mowa:D oni raczej zapiętków nie robią a jedynie kosmetyczne sprawy zewnętrze z naprawą podeszwy, wyprostowaniu skóry, pomalowaniu itd. żeby z zewnątrz wyglądały jak nowe
  • Odpowiedz
@sudiczka: Fajny pomysł, sam ostatnio zainteresowałem się tematem renowacji butów, a konkretnie uzyskiwaniem efektu lustra na powierzchni skór licowych. Szalenie satysfakcjonujące :D
250zł za full renowację to mym zdaniem opcja wyłącznie dla wariatów noszących na stopach równowartość połowy wypłaty. Laikowi przez myśl nie przyjdzie wydatek tego rzędu.
  • Odpowiedz
@sudiczka: renowacja spoko, taka do 100zł myślę że może mieć powodzenie. Koło 250zł to już dla zapaleńców, ale jest trochę ludzi którzy zbierają fajne kicksy (no ale także eleganckie buty potrafią swoje kosztować) i mają do nich sentyment. Pytanie czy masz zaplecze bardziej "szewskie", ja akurat raczej znoszę buty aż się nie zaczną rozwalać, a potem biorę je na obuwie robocze ;) ale w moim wypadku, mając wysokie podbicie stopy zazwyczaj
  • Odpowiedz