Wpis z mikrobloga

Witam moi Drodzy na #nowomowajehowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obiecałam w poprzednim wpisie, że przedstawię, czym jest Ciało Kierownicze (będę w tym wpisie używać skrótu CK) i kim są odstępcy dla Świadków Jehowy. Zapraszam do lektury.

Ciało Kierownicze lub "niewolnik wierny i roztropny" to przywódcy Świadków Jehowy. Aktualnie składa się ono z 8 mężczyzn. Decydują oni o tym, w co w danym momencie mają wierzyć Świadkowie Jehowy na całej Ziemi, a także nadzorują wszystkie aspekty działalności organizacji (niektórzy, poza Świadkami Jehowy mówią, że to tacy jakby "papieże"). Członkowie CK mieszkają w domu Betel (“dom Boży”, ośrodek koordynujący działalność ŚJ na terenie całego kraju, w wypadku CK organizacji świadków na całym świecie) w Warwick w USA. Każdy z członków CK uważa się za pomazańca (odsyłam do poprzedniego wpisu).

Oficjalnie CK powstało dopiero w 1971 roku, wcześniej pieczę nad całą organizacją miał zarząd z prezesem N. Knorrem na czele, a jeszcze wcześniej było dwóch prezesów – C. T. Russel, oraz J. F. Rutherford. Po śmierci tego pierwszego nastał rozłam, bowiem niektórzy uważali, że nie powinno być jednego prezesa, tylko kilku mężczyzn sprawujących kierownictwo. Oskarżono ich o niezdrowe ambicje, ustanowiono nowego prezesa (tego drugiego, o którym wspomniałam), po czym po 50 latach spełniono dokładnie to, co tamci zaproponowali. Jednak nigdzie nie padły oficjalne słowa przeprosin, albo przyznanie się w późniejszych latach do błędu i niesłusznych oskarżeń.

Ciało Kierownicze od wielu lat naucza, że Jehowa jest nieomylnym Bogiem. Jednak nie wahają się napisać: “Najwyraźniej więc Jehowa nie wiedział z góry, że pierwsi rodzice zgrzeszą” (Strażnica 1 stycznia 2011 str. 15). Poza tym zastrzegają sobie brak nieomylności, piszą nawet wprost, że nie są nieomylni, ale równocześnie uważają, że ich nauki wywodzą się z “nieomylnego Słowa Bożego”. Jak zatem można być omylnym, twierdząc, że uczy się wyłącznie z nieomylnej Biblii? Oczywiście wiele razy się mylili (chociażby zwiastując daty Armagedonu, który nie nadszedł, odsyłam do tego wpisu) i przekręcali własne nauki, wmawiając szeregowym świadkom Jehowy, że jest to “nowe światło”, czyli lepsze zrozumienie tego, co powiedział Bóg za pośrednictwem Biblii. Co ciekawe, organizacja ŚJ zaprzestała w latach 40 XX wieku podawać nazwiska autorów swoich publikacji, zapewne po to, by nikt nie kierował do nich zarzutów o omylności. Jednak i na to znaleźli banalne wytłumaczenie, mianowicie:
“Towarzystwo Strażnica obecnie nie ujawnia nazwisk autorów poszczególnych artykułów, by nie kierować uwagi na ludzi” (Strażnica Nr 23, 1993 str. 18).

Wrzucam pic rel obecnego CK, oraz zdjęcia byłych prezesów w komentarzach.

Odstępca to były Świadek Jehowy, który w sposób aktywny przeciwstawia się organizacji np. poprzez informowanie innych o problemach, manipulacjach i kłamstwach mających miejsce w religii, która podaje się za jedyną, prawdziwą. Świadkowie Jehowy są często przestrzegani, by nie wdawali się w żadne dyskusje z odstępcami, ani nie czytali, nie oglądali nic "odstępczego" - postów, książek, wywiadów czy filmów pochodzących od tych osób. Również moich wpisów. Jednak zdaję sobie sprawę, że niektórzy ŚJ to czytają i teraz zwrócę się do Was – zawsze, gdy natraficie na takie treści, nie skreślajcie ich z góry i nie zakładajcie, że “odstępcy” tylko kłamią i szkalują bezpodstawnie organizację. Są powody do krytyki, dopóki ta krytyka jest konstruktywna, to proszę, przemyślcie zawsze to, co przeczytacie, zamiast nastawiać się do nas wrogo. Chcemy Wam pomóc dostrzec to, co zataja przed Wami Ciało Kierownicze, a nie niszczyć to, w co wierzycie.

Ciało Kierownicze u szeregowych Świadków Jehowy wzbudza przekonanie, że tylko oni znają prawdę, tylko oni są przykładnymi ludźmi, tylko oni dbają o porządek, tylko oni mają udane małżeństwa, tylko oni zostaną zbawieni, tylko oni mają najlepszy przekład Biblii, tylko oni znają Boga (Jehowę), tylko oni głoszą ewangelię, tylko oni posiądą Ziemię, tylko oni mają posłuszne dzieci, tylko oni się nie obgadują, tylko oni są szczęśliwą duchową rodziną, tylko oni mają najlepszy pokarm duchowy, tylko oni nie przechodzą prania mózgów, tylko oni są uczciwi, tylko oni mówią prawdę, a odstępcy to tylko perfidni kłamcy...
Jest taka jednostka chorobowa zwana megalomanią. Jest to przesadne skupienie na własnej doskonałości, samozadowoleniu, oraz świadomości własnej wartości. Megalomania to bardzo specyficzny rodzaj zaburzenia psychicznego, który ma swoje powiązanie z osobowością narcystyczną. Megaloman, oprócz tego, że jest osobą o zawyżonej samoocenie i poczuciu wyższości, potrafi również utrzymać dobre samopoczucie w sytuacji konfliktów, czy kryzysu (mąż albo żona umrze, ale on, Świadek Jehowy, jest dumny, bo chodzi na zebrania i do służby).

I tym akcentem na dziś kończymy, do zobaczenia za tydzień. Dziękuję za uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

------------------
Nie jestem już świadkiem jehowy, odeszłam stamtąd mając 26 lvl (teraz zbliżam się do 30) po 24 latach. Nie wierzę już w ich nauki, odrzuciłam wiarę w osobowego Boga i nie uznaję autorytetu Biblii, jednak będę ją w niektórych wpisach przytaczać, jako dowód na podstawę tego, w co wierzą ŚJ.

#nowomowajehowych #swiadkowiejehowy #religia #sekta i pozwolę sobie nawet na #gruparatowaniapoziomu, gdyż te wpisy wymagają z mojej strony zaangażowania, uczą czegoś o hermetycznej sekcie i dają mi wiele radości z dzielenia się tymi informacjami, by każdy z Was miał możliwość umieć z nimi rozmawiać, gdy nadejdzie taka potrzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°) i podjąć świadomą decyzję w razie czego, bo śj wszystkiego Wam nie powiedzą ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Sandrinia - Witam moi Drodzy na #nowomowajehowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obiecałam w poprzednim...

źródło: comment_1616075644AmoLYYDIpTuAKTOK3gOALr.jpg

Pobierz
  • 55
@Magadanka: zaczyna się od otoczki szczęśliwego, wiecznego życia w raju z obietnicą tego, że bliscy zmartwychwstaną. I obietnicy poprawy jakości już obecnego życia. Niejeden się na to skusi, jeżeli ma takie potrzeby, albo problemy osobiste, a potem stopniowo jest mu narzucana służalcza, bezkrytyczna postawa wobec CK. A jak ktoś został w tym wychowany, jak ja, to wiesz, od najmłodszych lat się to wciska i sama rozumiesz...
@panzyd: nie robiłam o tym wpisu. Na tagu wyjaśniam pojęcia, których oni używają na co dzień. Dołączyłam tam, bo w sumie nie miałam wyboru za bardzo. Moi rodzice zostali śj jak miałam 2 latka, więc zostałam w tym wychowana. Odeszłam, gdy zaczęłam zdawać sobie sprawę z tego, że nie chcę, aby ktoś kierował moim życiem, mówił, jak mam postępować, co uważać za słuszne, co mam robić w wolnym czasie, gdzie pracować,
@panzyd: mają całe książki na temat tego, jak manipulować ludźmi i uczą się tego na zebraniach ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście wszystko to pod przykrywką "głoszenia słowa bożego" i szeregowy śj wierzy, że uczą się tego po to, aby przekazywać innym co pan bóg nakazał ( ͡º ͜ʖ͡º) tak naprawdę są tam techniki manipulacji wykorzystywane nawet w marketingu, dlatego nazwałam ich sekto-korporacją