Wpis z mikrobloga

to ma być na desktop? Lepiej kupić zwykłą malinę IMO


@geuze: Czy ja wiem? Ta jest wygodniejsza i ma lepsze chłodzenie.

@RobertKowalski: Ta wbudowana klawa jest podpięta po szynie usb więc jest wykrywana jako zwykła klawa usb. Zresztą rpi to zwykły komputer na arm, do lapka chyba też możesz podpiąć klawę na usb i będzie działać? ( ͡º ͜ʖ͡º)
lepsze od czego? W zwykłej malinie masz takie, jak sobie wybierzesz


@geuze: Niby tak, ale w zwykłej malinie albo nie masz miejsca albo masz #!$%@? radiator większy od samej maliny. W necie w benchmarkach malina w klawie lepiej dała się kręcić i nawet domyślnie ma wyższe taktowanie niż zwykła pi4. No i po prostu zajmuje mniej miejsca niż klawa + rpi + chłodzenie.
@RobertKowalski: aha - jeżeli się na to zdecydujesz to nawet się nie zastanawiaj i kupuj jakieś SSD na system XD Przepaść w wydajności i święty spokój, nie musisz się martwić, kiedy karta padnie. Tylko kieszeni/adaptera musisz szukać na chipie ASM, żeby to sensownie chodziło.
Komputer z napędem na zewnątrz, nosz kur...


@antek_akrobata: to, że z napędem na zewnątrz nie jest złe. Najgorsze jest to, że tym napędem jest gówniana karta SD, która się nie nadaje na trzymanie OS bo jest wolna i wadliwa..

no mogli dać łącze na m.2, albo opcję na wbudowaną pamięć, bi bez SSD tego się nie da używać.


@geuze: mogli, nie mogli. To też nie jest takie proste bo na
@Kryspin013: no cóż, zdaję sobie sprawę z pewnych ograniczeń RPI. Dlatego ja mam w jeden port wpięte SSD, a w drugi HDD 3,5 z oddzielnym zasilaniem i wbudowanym hubem na dwa porty.
@Kryspin013: no ja nie korzystam z tego jak z desktopa, więc jestem w stanie przeboleć pewne niedogodności w zamian za całkowity koszt/prądożerność. Mam postawione kilka usług w lokalnej sieci, leci sobie z tego muzyczka na stare hifi i tyle.