Wpis z mikrobloga

@damw: elegancko! :D W takim razie poczekam. A jak już pytam o dostępność poza lego, to co powiesz na temat kuźni? Będzie poza lego czy nie? Biorąc pod uwagę, że to jest Ideas, a zestawy z Ideas są normalnie dostępne u resellerów, to kuźnia też będzie za jakiś czas?
  • Odpowiedz
@hoppek: tak na oko, to z 95% zestawów trafia do szerokiej dystrybucji. Wyjątki jakie w tym momencie kojarzę to te zestawy z okazji chińskiego nowego roku wydawane (80100-80106), ale np te małe gówna ze zwierzakami z poszczególnych lat trafiały w małej ilości do szerokiej dystrybucji https://brickset.com/sets/theme-Seasonal/subtheme-Chinese-Traditional-Festivals

Innymi wyjątkami są zestawy dostępne w Lego House w Billund (one są sprzedawane tylko w tym jednym sklepie), jakieś małe okolicznościowe zestawy (np otwarcie nowego
  • Odpowiedz
czy to LEGO jest od 18 lat xD?


@Piastan: i tak i nie. 18+ to specjalne oznaczenie wprowadzone 1.5 roku temu, za pomocą którego lego oznacza zestawy skierowane dla dorosłych. Oczywiście kupić go możesz nie mając tylu lat - nikt tego nie sprawdza. To jest po prostu branding https://www.lego.com/pl-pl/categories/adults-welcome
A wprowadzony był po to, żeby zachęcić osoby dorosłe do zakupów - bo wcześniej Lego wydawało się raczej rozrywką dla dzieci i
  • Odpowiedz
@MatexN: Creator Experty na licencji nawet 35% przeceny miały (np 10265). 20-30% od ceny katalogowej myślę, że spokojnie możesz odjąć, i gdzieś się uda za taką cenę kupić ten zestaw podczas jego życia
  • Odpowiedz
@damw: ISS brałem w dniu premiery za 319zł i w sumie dosyć szybko spadła na ~250z więc w sumie te 20% jest.
No ale tutaj już grubsza cena i jakby miało spaść na ~600zł to poczekam.
  • Odpowiedz
No ale tutaj już grubsza cena i jakby miało spaść na ~600zł to poczekam.


@MatexN: 600 zł to ~75% ceny katalogowej. Moim zdaniem do zrobienia. A to 200 zł w kieszeni
  • Odpowiedz
@hoppek: nie zerowa szansa na coś takiego jest zawsze.
Kilka zestawów było już sprzedawanych tylko w 1 sklepie, jednak chyba rok temu trafiłem na wywiad z jakąś babeczką z Lego, w którym opisywała, że masa ludzi jest na nich wkurzona o taką sprzedaż, i teraz już takich akcji robić nie będą. Jeśli już zestaw będzie trafiał do szerokiej dystrybucji, to nie będzie wyłączności dla jednego
  • Odpowiedz
@damw: Piraci z Barakud są dostępni tylko w jednym sklepie oprócz Lego, mam na myśli UK. I ten sklep sprzedaje po takiej samej cenie jak lego. Dlatego pytam
  • Odpowiedz
@hoppek: stary, ja nie mam zielonego pojęcia co tam u was w tej dziczy (joke) poza UE się dzieje xD

Opisywałem tutaj tylko sytuację na polskim rynku, bo naszym się tylko interesuję. A tutaj 21322 to możesz prawie w każdym sklepie na rogu dostać. Na allegro, w al.to, kupklocki.pl, klockowko.pl, empik.com, smyk.com, livro.pl, mall.pl, planetaklockow.pl itd
  • Odpowiedz
@damw: wiem, że w Polsce ten zestaw jest dostępny w fajnych pieniądzach. Myślałem o sprowadzeniu, ale kurierzy nie przyjmują paczek do UK przez brexit. A Flinstonów ogarnąłem pocztą i paczka przyszła bez żadnego szwanku.
  • Odpowiedz
@damw: W październiku miałem małą paczkę i kosztowała 82zl. Teraz flinstonowie kosztowały mnie też 82zl. Ale barakudy to ogromny karton, więc chyba będzie więcej niż 85zl
  • Odpowiedz
@hoppek: priorytetem na 100% tak, ale ja ci podałem cenę za paczkę ekonomiczną. Poczekasz pewnie 3-4 tygodnie ale kilkadziesiąt złotych zaoszczędzisz. Cenę ci przepisałem z tego kalkulatora poczty polskiej, więc zakładam, że mają prawidłowe dane u siebie na stronie xD
Priorytet niby 114 (cena z tego kalkulatora). Osobna kwestia VAT + cło, które może będziesz musiał zapłacić
  • Odpowiedz