Wpis z mikrobloga

Właściwie jak to jest że medycy nie padają masowo trupem? Kadr nie mamy jakichś młodych, a po roku ten śmiercionośny wirus powinien poważnie przetrzebić tą grupę zawodową


@picasssss1: moj stomatolog (ok. 60) juz nawet nie nosi maseczki a opakowanie od plynu do dezynfekcji sie zlamalo i tak juz kilkanascie dni stoi. Jak sie pytalem czy ja mam zalozyc to mowi, ze nie, bo on jest zaszczepiony. A inni pacjenci? xd Ogolnie
  • Odpowiedz
no jest jeden, w podeszłym wieku, a gdzie reszta?


@picasssss1: Podałem pierwszy przykład z brzegu. Nie będę teraz szukał więcej przykładów. Zwłaszcza nie każda śmierć jest ogłaszana w internecie, więc nie mam skąd wziąć linków.

Oczywiście, że w podeszłym wieku, sprawdź sobie średnią wieku pielęgniarki i lekarza. Spotkać pracującego lekarza po 70 albo nawet 80 to nie problem. Dlatego pisałem, że starsi się pochowali, ale po szczepieniach zaczynają wracać.

Naprawdę nikt
  • Odpowiedz
@picasssss1: Rozumiem. U mnie też wszyscy przechodzili łatwo, oprócz dziadka, którego już nie ma na tym świecie. Co ciekawe babcia (śpią razem) miała tylko jeden dzień gorączkę.

Ja przechodziłem lekko, nawet nigdzie nie zgłaszałem bo mi choroba przypadła w okresie kwarantanny nałożonej przez przedszkole na wszystkich rodziców. A po kwarantannie miałem urlop, więc siedziałem w domu. Wiem, że przechodziłem bo brakowało zapachu i smaku. Po wszystkim zrobiłem prywatnie badanie, które potwierdziło
  • Odpowiedz
@picasssss1: część izb lekarskich ma na swoich stronach dział nekrologi, możesz sobie podliczyć ale pewnie i tak to nie wszyscy. Np. na stronie warmińsko-mazurskiej izby od maja 2020 pokazało się 14 nekrologów
  • Odpowiedz
@picasssss1: a po co ma ci podawać nazwę szpitala czy miasto skoro ty i tak wiesz że nikt nie umarł? xD

Poda miasto i szpital to będziesz chciał nazwiska lekarzy
Poda nazwiska to będziesz chciał nekrologi
Wyśle nekrologi to będziesz chciał akty zgonu
Wyśle akty zgonu to będziesz chciał wyniki testów na covid (w których działanie pewnie nie wierzysz i tak)
Wyśle wyniki testów będziesz chciał zobaczyć trupa
Wykopie ci zgnilego
  • Odpowiedz
Koronawirus przyczynił się do śmierci m.in. 106 lekarzy, 78 pielęgniarek, 2 diagnostów laboratoryjnych, 14

dentystów, 5 farmaceutów, 7 ratowników medycznych i 6 położnych – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.


https://forsal.pl/lifestyle/zdrowie/artykuly/8111163,koronawirus-przyczynil-sie-do-smierci-min-106-lekarzy-i-78-pielegniarek.html - 3 marca br.

Warto też zauważyć, że świadomość i przestrzeganie zasad higieny jest wśród personelu medycznego jednak wyższa, ale tę ostrożność niweluje pewnie styczność z większą liczbą osób chorych. Ciężko to jednak zbadać.
  • Odpowiedz