Wpis z mikrobloga

Kiedyś kupiłem kindla 8 bodajże i zrypał się po jakimś czasie po pół roku nieładowania, wyczerpał baterie na max mimo że był wyłączony i później wystarczała ona na 3h zamiast 30h czytania, straciłem zaufanie do amazona

Czy problem dalej występuje jak ktoś rzadko czyta? Zastanawiam się nad tym paperwhite z promocji amazon.pl
#kindle
  • 18
@Lethal_Jelly: Myślę, że coś jest na rzeczy. Odnoszę wrażenie, że Kindle "lubią" jak się się je chociaż raz na 2-3 miesiące włączy i da im szansę połączyć z siecią. Mam starego Kindla Keyboard który działał świetnie, ale od momentu jak go włożyłem do sejfu jako zapas (wyłączonego) to bateria zamiast pozostawać nienaruszona rozładowuje się zauważalnie szybko. Wiem, że to brzmi jak teorie spiskowe :) - więc zakładam foliową czapeczkę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lethal_Jelly: nic nowego w świecie elektroniki
A to ze na własne życzenie to zrobiłeś to już cie nie obchodzi?
Podczas czytania wyłączasz wifi, a gdy odstawiasz czytnik na dłużej to go wyłączasz a nie tylko wygaszasz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lethal_Jelly: nie widzialem takiego drenażu baterii jesli czytnik nie miał wady fabrycznej
Bywały serie z wadliwymi bateriami ale amazon wymieniał je od strzała na gwarancji.

Natomiast wyczerpywanie sie baterii albo raczej jej degradacja postepuje w każdym długo nie używanym sprzęcie elektronicznym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lethal_Jelly: ma opcję wyłączenia to po 1 (wystarczy przytrzymać power na ponad 15 sekund), po drugie nawet wyłączony traci pojemność - stary telefon ma ogniwo li-ion a Kindle w zamian li-po (mniejsze wymiary, większa wydajność). Każde nowe urządzenie tak ma, że będzie tracić ładunek nawet wyłączone. Nie wina Amazonu - po prostu nie ma innych ogniw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lethal_Jelly: hmm, sprawdziłem i faktycznie nie mogę wyłączyć PW4, PW3 mogłem. Ciekawe jest to, że w airplane mode najdłużej był ok 9 mies i nadal miał ok 20% baterii ale wiem, że to zależy od modelu, po prostu trafiają się różnej jakości ogniwa. Rzeczywiście jest to słabe w takim układzie.
stary telefon i inne urządzenia


@Lethal_Jelly: Które pewnie mają baterię innego typu. Pomijając już to, że bateria baterii nie równa.

na dodatek kindle nie ma opcji wyłączenia tylko coś na styl hibernacji i zużywa baterie


@Lethal_Jelly: Każda bateria traci sprawność w czasie. Nawet jak sprzęt wyłączony. Fizyki nie oszukasz. Rozwaliłeś sprzęt ze swojej winy bo nie potrafiłeś z niego korzystać a teraz płaczesz, że to amazon zły xD