Wpis z mikrobloga

  • 0
#kiciochpyta #motoryzacja
Niby człowiek wie ale się łudzi ;)
Sprzedaję auto (wystawione na Otomoto) najpierw dostałem sms po Polsku czy aktualne i żeby odezwać się na Whatsappie albo na maila później na WhatsAppie pytanie czy możemy po Angielsku i kilka pytań o auto. Odpisałem i dostałem to co wklejam.
Jak myślicie wałek? (jak dalej działa jeśli ktoś się orientuje)

"I agree with the price and I want to send money to make the purchase am not in the country, i really want to buy now
I will have to pay you first and clear before the shipping agent can come for the pick up. However with the issue of my details, de-registration, and signing of all paperwork will be done by the pickup agent so you don't have to worry about that.

Let me explain
*once i paid when you would prefer the shipping to come for the pickup
*I will include the pickup fee with the money i will send to you.
*I will make a reservation with the shipping courier to know the PickUp Date.

let me know in which form of payment you want for the money transfer

For Bank Transfer :

*Account Name:
*Iban:
*Bic Code/Swift:
*Bank Name:
*Email address:
*Cell Phone No:
Total amount:

For PayPal Transfer

*Name:
*PayPal Email address:
*Cell Phone No:

So kindly get back to me as soon as possible so that we could finalize this transaction."

Jest też zdjęcie dowodu jakiegoś grubego Węgra ;)
  • 7
@Asd7: wał jak #!$%@? xd wyśle Ci fejkowe potwierdzenie przelewu i wyślę kogoś po auto. Pisz z nim udając że jesteś zainteresowany,. przynajmniej im więcej czasu straci na Tobie tym mniej na innym naiwnym. Albo wyślę linka gdzie jeszcze jakiegoś wirusa złapiesz
  • 1
@pawel_je: Popiszę na pewno bo ciekawy jestem co przy aucie wymyśli. Jeszcze przy modelu zdalnie sterowanym za 500zł że takie akcje robili to się nie dziwiłem ale przy aucie... Cóż pewnie ktoś się złapał skoro to robią.
@Asd7: raczej będzie chciał jakiegoś linka przesłać, w którym niby będzie potwierdzenie przelewu i ten link pewnie jakiegoś trojana instaluje czy coś no bo nie widzę tego że ktoś dałby komuś auto bez sprawdzenia czy jest kasa na koncie
@Asd7: prawie na pewno wałek. Fałszywe potwierdzenie, wysłanie i wycofanie przelewu PayPal, linki do stron phisingowych, ew na fałszywego odbierającego (ale to raczej przy innych wałkach z wysyłką).
Jak wyżej możesz im pozawracać dupę, żeby zmarnować im czas, ale auta raczej nie sprzedasz. Nie siedzą w Polsce i do oszustwa nie dojdzie (mam nadzieję), więc policja nic nie zrobi.
  • 0
Sprzedaję auto (wystawione na Otomoto)


@Asd7: STOP... tu już popełniłeś poważny błąd. Wejdź sobie teraz na olx i zobacz ile tam jest ogłoszeń. Nawet jeśli wydaje ci się że wszystko jest ok po zaznaczyłeś opcję wystawienia na otomoto i olx jednocześnie to upewnić się że z twojego auta nie ciśnie się beki na olx przez zbyt wysoką cene( ͡° ͜ʖ ͡°)