Wpis z mikrobloga

Wolicie sakwy na ramę czy sakwy pod ramę? Czy może torby podsiodłowe? Wcześniej miałem jakąś najzwyklejszą sakwę na ramę, teraz chciałbym kupić coś porządnego i nie wiem na co się zdecydować. Telefon będę miał na uchwycie GUB G-85. A jeżdżę zazwyczaj te 30-60 km po lasach. Niby w sakwie pod ramę zmieszczę najwięcej, ale chyba rower będzie gorzej wyglądał... XD Plus nie wiem czy aż tak duża sakwa mi jest potrzebna. Choć też chciałbym teraz ze sobą wozić więcej rzeczy bez żadnego plecaka. Doradźcie coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rower
  • 11
chyba rower będzie gorzej wyglądał... XD


@wortzik: #!$%@?ć. Ma być Tobie wygodnie :D No chyba, że kupisz i nie będziesz jeździł.
Kup tak żeby Ci się szpej pomieścił. Chociaż na 30-60km to nie wiem co takiego zabierasz co nie zmieściłoby się w kieszonce koszulki i małej podsiodłówce.
@wortzik sakwa pod siodło w zupełności wystarczy. I wygląda dużo lepiej niż reszta propozycji.

Poza tym, nie chcesz wozić za dużo w tej sakwie, tylko minimum potrzebne do podstawowego serwisu w terenie.

Jaki masz rowerek? ()
@Im_from_alaska: jakiś batonik, pompkę, husteczki, gaz na psy XD Ale jeszcze by się przydało miejsce na jakąś kurtkę wiatrówkę czy coś. Ale chciałbym w tym roku już jeździć więcej KM, ale zobaczymy jak będzie

@Wycu91: to kupię jakąś podsiodłówkę na razie, a potem zobaczę czy jeszcze mi będzie więcej potrzeba.Tylko widzę, że na allegro są spore wahania w cenach i nie wiem które imo najlepsze są

@Rinter: jeszcze jakieś
jeszcze jakieś jedzenie, kurtka, czasami lubię gazetę wziąć na rower i sobie gdzieś poczytać :v


@wortzik: to bym brał jakąś zgrabną torbę w ramę. Ale rozstrzał cenowy i jakościowy to jest kosmos :D
Sprawdziłbym topeak midloader.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
czasami lubię gazetę wziąć na rower i sobie gdzieś poczytać :v

@wortzik
zaśmiałem, ale właściwie to czemu nie( ͡º ͜ʖ͡º)
weź zwijaną podsiodłówkę - zmieści nawet mały namiot w razie potrzeby
@wortzik: Zastanów się nad tym ile tak naprawdę potrzebujesz miejsca i czy planujesz wydłużać trasy. Ah. Jeżeli się bardzo przejmujesz tym jak rower będzie wyglądał i na ile podobał się innym to oczywiście kilka gratów do kieszonki i jazda XD Ze swojej strony najbardziej polecam torbę podsiodłową, bo (w zależności od ramy) można trochę rzeczy zmieścić a sama sakwa nie wpływa jakoś na jazdę. Dodatkowo ja kiedy muszę jeździć w mieście
@wortzik: mam od 3 lat pod siodłem Sport Arsenal SNC Art. 501. Łyżki, dętka, Leatherman Skeletool + bity, mini-portfel, telefon i (kiedyś) pompka 18cm, ale zmieniłem na większą i wożę koło bidonu. Dosyć pojemna i jakoś nie widać śladów zużycia. Dodatkowo ma zaczep z tyłu na lampkę i zrobiłem sobie uchwyt na Garmin Radar z trytytki i kawałka powyginanej blachy ;)
Gazetę to o rurkę owiniesz i rzepem zepniesz. Chociaż
@wortzik: Coś z tym:

"Ze swojej strony najbardziej polecam torbę podsiodłową, bo (w zależności od ramy) można trochę rzeczy zmieścić a sama sakwa nie wpływa jakoś na jazdę."

mi się pokręciło. Po prostu polecam sakwę na ramę, coś jak np. Sport Arsenal 625 którą sam mam i jestem z niej zadowolony.