Wpis z mikrobloga

Cześć,
Z uwagi tego, że ostatnio nadajnik jest nieznośnie przepełniony i nie da się korzystać z "Tmobile do 60mb bez limitu" stwierdziłem, ze muszę zmienić neta. Kupiłem orange flex, bo u mnie Orange działa na tym samym nadajniku od NetWorks! co T-mobile. Ku mojemu zaskoczeniu w tym samym czasie, gdy na tmobile miałem transfer rzędu niestabilnego 1Mb (co chwilę spadki do 400-600 kb), to jak odpalilłem Orange transfer wzrósł do 5Mb i nie wachał się zbyt mocno. Nie wiem czy to przypadek i miałem dłużej potestować, ale zadzwonił do mnie kumpel i jakoś tak wyszło, że wsunęło mi cały transfer. W każdym razie skłaniam się ku zmianie na orange, stąd moje pytanie: jaki jest na ten moment najtańszy internet mobilny korzystający z infrastruktury Orange? Njumobile ma ofertę na 40gb, ale to trochę mało. Są jacyś inni operatorzy? Myślę też nad orange dla firm za 55zł netto 999gb, ale tak naprawdę 200gb, może nawet 100gb transferu by mi starczyło. A może ktoś zna jakieś magiczne sztuczki w stylu kup starter A i pakiet B, dostaniesz gratisowe coś tam i możesz wykorzystać 99999Gb :)?

#lte #internet #internetmobilny #orange #tmobile
  • 3
@tanderowsky: Nie chyba innych firm korzystajacych z zasiegu Orange, Play ma roaming krajowy ktory pewnie bedzie wylaczony w 2022 jak nie szybciej. Co to za roznica miedzy predkoscia 1 czy 5 mbs, w Orange pewnie tez bedziesz mial spadki tylko jeszcze ich nie zauwazyles, predkosci po LTE sa bardzo losowe, nie masz zadnej gwarancji...
@krzywy_kanister: Sorki, my bad jeśli chodzi o jednostki. Chodziło o prędkości przy pobieraniu, na T-mobile było to 1MB/s lub i spadało do 0,4-0,6MB/s. Prędkość orange w parę minut później to było 5MB/s. Więc różnica dość spora. Play posiadam jako drugi internet w domu. Na pewno, LTE to żadna gwarancja, korzystam od paru lat, odkąd się przeprowadziłem na stanie bardziej regularnie. Ale żadnej sensownej alternatywy niestety nie mam. W przypadku LTE wydaje
@tanderowsky: Roznica jest minimalna, dla ciebie spora ale to troche jakbys jechal samochodem, 1km na godzine kontra 5 km na godzine. Rozumiem o co chodzi poniewaz sam bawie z lte wlasnie od T-Mobile, nie mam jeszcze alternatywy. Nie ma jakies radiowki w okolicy?