Wpis z mikrobloga

Według moich wyliczeń paranoja z wirusem miała skończyć by się za 3 dni. A więc z dniem 01.04.2021. Już wiem że obliczenia były złe o jakieś 9 dni. Jednak obstawiałem, że zachowają więcej pozorów i skończą tą szopkę trochę szybciej niż przed samą rocznicą katastrofy smoleńskiej.

No nic #koniecpandemii nie zostaje usunięty. Raczej co jakiś czas opublikuje pewne moje przemyślenia na temat pandemii. No ale cóż, "obliczenia" bądź co bądź były złe, a całość się nie udała.

Zbyt naiwny jeszcze jestem. Bezczelność aktualnej władzy nie zna granic.

28.03.2021 Dzisiejszy wpis:
Wpis pojawia się po tak długim czasie bo otrzymałem bana za udostępnienie linka do telegrama. Oczywiście, dla moderacji nie jest problemem wrzucanie 24/7 gołych bab, łamanie praw autorskich gifami z meczów, anonse, wjeżdżanie na kobiety. Bana dostaje się za to, że chciało się pogadać gdzieś indziej niż na tym prehistorycznym forum, gdzie nawet mój tag nie działa poprawnie i musze wklejać linki do wpisów żeby każdy mógł sobie poczytać wcześniejsze.

Co się wydarzyło przez te 3 tygodnie z hakiem?
A no w sumie to mało. Mieliśmy początek lockdownu na Warmii i Mazurach. Teraz po 3 tygodniach już wiemy, że to nic nie daje. Gdy lockdown się zaczynał chorych było ponad 900, dzisiaj mamy 885 chorych (a raczej zakażonych) w tym województwie. Więc jak na dłoni widać, że lockdowny tych sfer życia publicznego, które zostały zamknięte nic nie dają.
Zarażamy się przede wszystkim w dwóch miejscach:
1. Pracy
2. Szpitalu

I tutaj zamykanie meblowych, fryzjerów, knajp, pubów nic nie da. Samo zamknięcie restauracji to jakieś 0,5% spadku zakażeń (według amerykańskiego CDC), a noszenie masek w porywach to 2%. To nic nie daje, a zwolennicy lockdownów są po prostu ślepi.

Służba zdrowia zapycha się bo jest niedofinansowana (2 mld na tvp), personelu nie ma -> kazali im wyjechać, a nie dlatego, że ludzie sobie chodzą na burgery do knajp, które walczą z reżimem, czy nie noszą masek na pustych chodnikach.

Przede wszystkim należy pamiętać, że rząd operuje NASZYMI pieniędzmi a nie swoimi. Powinno się maksymalnie przesunąć pieniądze na wsparcie służby zdrowia a nie rozwalać NASZE pieniądze na pisowską propagandę na TVP. Obrzydliwą propagandę sukcesu jak za najlepszych lat Uszatka. Widzowie TVP są karmieni tak dalece idącymi kłamstwami, że nie wiedzą o aferze Obajtka, nie wiedzą o tym, że zgony ludzi są spowodowane odmową świadczenia ochrony zdrowia i jawnym oszustwem. Wstrzymano zabiegi i rehabilitacje I NIKT Z TYM NIC NIE ZROBIŁ. Nawet sławne #wolnemedia inne niż TVP dalej karmią ludzi wirusową propagandą i próbują wmówić jak źle jest bo jako społeczeństwo nie pilnujemy obostrzeń. Wina za zły stan służby zdrowia leży tylko i wyłącznie w rządzie i jego rozdawnictwie. I to sobie trzeba uświadomić a nie pisać, że jest ciężko bo Grzesiu zjadł Burgera gdzieś tam.

Lek:
Ten blok znika. Nic w tych tematach się nie rusza. Tracę tylko czas na szukaniu informacji. Jeśli będzie coś ciekawego wkleję to po prostu wyżej.

Szczepionka:
Jedzie do nas 7 mln dawek a więc można będzie w pełni zaszczepić 3,5 mln ludzi. Spoko. Kto chce niech się nie szczepi. , kto chce niech się szczepi.

Plebiscyt na wpis na tagu #koronawirus
Jeśli chcecie możecie przesyłać swoje propozycje wpisów na tym tagu z okresu 03.2020-03.2021. W rocznicę katastrofy smoleńskiej wybierzemy wpisy w poniższych kategoriach:
1. Najlepszy wpis.
2. Najgłupszy wpis
3. Największy szur
4. Największy covidianin
5. Najlepsza teoria spisowa.
6. Najbardziej marytoryczny użytkownik.

Jeśli nie będzie propozycji sam wybiorę :)

#koronawirus #koniecpandemii
  • 16
@wiem_wszystko: Dla mnie "paranoja" z wirusem kończy się 31.03 gdyż właśnie wtedy kończy mi się izolacja.
Nie przechodzę covida lekko ale też nie otarłem się o szpital. Nikomu nie polecam a i nie mam 20 lat bo być może jest to kluczowe dla tego jak ciężko się przechodzi wirusa.