Wpis z mikrobloga

czy warto pchać się w skrzynie bezstopniówki? podobno z mechanicznych najtrwalsza jest e23 z john deer a jeśli chodzi o bezstopniowe? vario jest najbezpieczniejsza? czytałem kiedyś na forum rolniczym że komuś uszkodził się automat w JD to serwis zażądał 70k za wymianę ...
#rolnictwo
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
Cvx w Case produkcji Zf(była też w NH TVT) lub Vario Fendt. Wszystkie z osobna hydraulika to klucz do sukcesu te skrzynie były też w JD jako autopower ale nie miały osobnej hydrauliki i się psuły (5 tyś. godzin i do roboty). Napewno nie autocommand i CVX po 2012 roku bo to już nie jest ZF.
  • Odpowiedz
@brudny_boks Bez problemu, wszystkie sprowadzone ciągniki z 5-8kmtg z reguły mają ich dwa razy więcej i nie mają robionych skrzyń. Mieliśmy 926(wieloryb) i przy 10k mtg regenerowalismy skrzynie, jak się okazało później kręcony był o 4k mtg czyli skrzynia wytrzymała 14000mtg, a raczej nie była oszczędzana. Oczywiście to nie tak że wszystkie tyle wytrzymają, z serwisantem jednym rozmawiałem to mówił że i ponad 20k mtg wytrzymują jak zadbane i mądrze jeżdżone
  • Odpowiedz
@CocoJambo14: a jak to jest z oszczędnością paliwa? w transporcie na pewno jest ... ale jak jest w tych najcięższych pracach? słyszałem że JD ze skrzynią mechaniczną może spalić miej np w głęboszu ... co to za seria 700? miałeś jakieś awarie?
  • Odpowiedz
@brudny_boks To 828, kupiony rok temu z 3000mtg, teraz na liczniku 3550mtg. Z awarii to pęknięta guma na dojściu powietrza do turbo (300zl) i pęknięta szpilka na silniku (tez groszowa sprawa, w fabryce chyba za mocno dokręcili). Teraz robie z bezorkowym agregatem 4,2m na 25-23cm i spalanie jest jak na obrazku. Nie mam zbytnio porównania, ale nasz jelonek na AP na pewno spali więcej w talerzowce czy agregacie przedsiewnym o transporcie nie
CocoJambo14 - @brudny_boks To 828, kupiony rok temu z 3000mtg, teraz na liczniku 3550...

źródło: comment_16170938391WULKztRulk3gtqtU4BPvi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@brudny_boks A nawet nie wiem, na pewno za więcej niż średnia cena w tym czasie wystawionych. A to dlatego, że ciągnik kupiony od dilera Fendta i na bieżąco serwisowany żeby później byl przebieg potwierdzony, takie ciągniki idą za wyższą cenę niż te ściągane z #!$%@? wie skąd i z przebieg udokumentowanym jedynie przez pierwsze dwa lata istnienia. Jakbym sprzedawał np w 2026 to wtedy miałby 10lat ciągnik i myślę że ponad 300k
  • Odpowiedz
@brudny_boks Jeszcze nic pewnego, że będzie sprzedany, ale najzwyczajniej w świecie przyjdzie czas żeby wymienić na cos nowszego. Może trafi się jakies dofinansowanie itp wtedy trzeba korzystać i brać coś nowszego
  • Odpowiedz