Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może podrzucić materiały warte rozeznania przed wejściem w #gielda i #kryptowaluty?
To co do tej pory znalazłem to kilka książek:
Benjamin Graham - Inteligentny Inwestor
Alexander Elder - Zawód Inwestor Giełdowy
Peter Lynch - Pokonać giełdę
Nison - Świece Japońskie
Lichtenfelda - Zbij fortunę na dywidendach
Moynihan - Jak straciłem na giełdzie milion dolarów i czego mnie to nauczyło
Kahneman - Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
Nassima Taleb - Fooled by Randomness
Nassima Taleb - The Black Swan
Burton Malkiel - Błądząc po Wall Street. Sprawdzona strategia skutecznego inwestowania

oraz kanał na YT streszczający książki:
https://www.youtube.com/channel/UCAeAB8ABXGoGMbXuYPmiu2A/videos

Co o tym sądzicie? Czy jest ktoś z Was, kto ostatnio wszedł dopiero na rynek? Z czego korzystaliście by zdobyć wiedzę?
Czy jest ktoś kogo warto obserwować/śledzić? Buffet? Inni?
Nie chcę wchodzić bez wiedzy, a jak na to patrzę to trochę czuję się zagubiony (efekt świeżości)
  • 11
@varivar: Książki na początek nie mają sensu

Wejdź takim kapitałem, który Ci totalnie nie wisi i po prostu graj ¯\_(ツ)_/¯ Patrz dużo na wykresy, czytaj wiadomości, obserwuj swoje słabe strony i po pewnym czasie nabierzesz wprawę

Jak już trochę posiedzisz to polecam tą książkę
@varivar: ani jedno ani drugie. Uwazam, ze jego teorie, tj. spadek zaufania do pieniadza jest dosyc prawdopodobna. Jak ufac czemus co ktos moze wrecz bez limitu dodrukowac? To na tym opiera sie sila kryptowalut - ludzie uciekaja z fiatow.
Zmienilo sie tez podejscie do zadluzenia, ktore jest kolosalne. Biden niedawno powiedzial, ze dlug przy tak niskich stopach procentowych nie jest zadnym problemem. A dodrukowali tryliony i caly czas dodrukowuja. Jeszcze Trump
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@varivar: odwróć kolejność czytania. Na początek Fooled by Randomness, później Kahneman i Random Walk down Wall Street. Jak przeczytasz te to zdecydujesz, czy warto czytać resztę.