Wpis z mikrobloga

#pro8l3m
Po 3 przesłuchach (i kilkunastu repeatch kilku kawałków):
Wczoraj na gorąco napisałem, że najlepszy maetriał od debiutu LP... i to podtrzymuję :) C30-C39 i Art Brut były #!$%@? na tamte czasy, nikt czegoś takiego nie robił. Później wyszło LP i wracam do niego bardzo często. Ale po LP było gorzej. Jasne, później było sporo pojedynczych sztosów w dosyć nierównych projektach. Widmo było świetne ale jako całość Fight Club jest mega. Zupełnie inne. Dawno nikt mi nie poprawił tak humoru swoją muzyką. Produkcja i master to jest światowa topka, nie słyszałem wszystkiego, ale IMO to najlepiej wyprodukowany album w polskim rapie. Żadnych przesterów, wszystko równiutko, hektary przestrzeni, powietrza, bosko zrealizowane wokale (prócz Sokoła, który od kilku lat nagrywa z jakimś dziwnym efektem na wokalu, takie jakby przesterowane echo? Więc to pewnie jego wymóg).
Album brzmi światowo, są zajebiści goście dobrze osadzeni w danych kawałkach. Spoko, nie ma spójności tematycznej, ale to miał być na początku mixtape, więc luźna guma :)
A co do zdania, że album #!$%@? i to już nie PRO8L3M.... to po 1. - OK BOOMER ( ) A po 2, to gdybym po roku covidu i generalnie całej sytuacji na świecie dostał znowu coś depresyjnego w stylu, że se #!$%@?ę napis na ścianie że mam #!$%@? i że odpalam furę, włączam techno i #!$%@? na czołówkę w ścianę albo że mnie ganiają po mieście bo zniknęło gdzieś kilo dwadzieścia koksu albo że świat kończy się albo że po rozstaniu podpalam się na podrzędnym barze, wbijam se nóż w brzuch i skaczę na placka to dziś już bym nic nie pisał, tylko właśnie stał w kolejce po litra. A tak mam dobry humor, muzyka #!$%@?, zjadłem śniadanko, zrobię zaraz plecy i barki i fajnie jest i wiosna jest.

Pozdro :)
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LuckyLuq: odeszli już od tej #!$%@? zmęczonej gangsterki? Jeśli tak, to bardzo dobrze, bo ile można to samo wałkować.
  • Odpowiedz
@mrzyn: Tzn w sumie tematyka problemowa, ale odbiera się ją zupełnie inaczej. Może właśnie dlatego, że jest sporo gości, którzy trochę odciągają od ciężkiego Oskara i bity trochę nowocześniejsze.
  • Odpowiedz
@LuckyLuq dla mnie genialna płytka, nie jest monotematyczna, świetnie wyprudokuwana, goście w większości dali radę, no i przede wszystkim dobry klimat, na zmianę ponury i taki nostalgiczny, który jednak pozostawia pozytywne nastawienie.
  • Odpowiedz
Pierwszy singiel z tej płytki w opór dobry ale wszedł dopiero za 3 razem. Autotune to było coś czego całkowicie się nie spodziewałam bo Oskar ma dobry wokal co pokazal na poprzedniej plycie w numerze " koło fortuny " ale później stwierdzilam, ze dobrze, ze probują nowości. Na ten moment uważam, że "Fight Club" to jedyny dobry numer na tej płycie. Nic nie skreslam bo może z tymi świeżakami będzie podobnie i
  • Odpowiedz
@LuckyLuq: za pierwszym podszedl tylko Freon.

Witamy, witamy, witamy czuje troche Taco

GeForce bylby spoko gdyby nie szpaku,
Strange Days jest spoko
Nascar elegancko bo Pezecik
Zar i V znane i polecane

reszta to dla mnie out. Macie moze te 4 tracki co sa na plycie?
  • Odpowiedz
gdyby nie szpaku,


@Strzalka: Nie wiem co wy macie do tego Szpaka :D Typ jest zajebisty, robi coś po swojemu, ale nie przesadzajmy, że to jakaś turbo awangarda, której nie da się słuchać. Osobiście jestem trochę psycho fanem, ale na wykopie się go nie lubi :)

reszta to dla mnie out. Macie moze te 4 tracki co sa na plycie?


@Strzalka: Są tylko na preorderowych płytach, a ja zamuliłem i
  • Odpowiedz
@LuckyLuq: zgadzam się z tobą chociaż nie wiem czy to moje upodobania czy mi się wydaje, od widma w przód często ich kawałki mają taki "wolniejszy" styl. I nadal są kawałki które słucham razem z sąsiadami ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jednak zdecydowanie skończyli z tym skocznym stylem nad czym trochę ubolewam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LuckyLuq: przesłuchałem sobie w kolejce na test. No kurde, podoba mi się. Dalej #!$%@? o tym samym, ale goście wypadają świetnie.
  • Odpowiedz
@LuckyLuq: żeby nie być gołosłownym apropo jego #!$%@?ści, proszę oto przykład quality tekstów zajebistego szpaka (w wersji extended żebyś mógł się ponapawać jego diamentową płytą)
wrth - @LuckyLuq: żeby nie być gołosłownym apropo jego #!$%@?ści, proszę oto przykład...
  • Odpowiedz
żeby nie być gołosłownym apropo jego #!$%@?ści, proszę oto przykład quality tekstów zajebistego szpaka (w wersji extended żebyś mógł się ponapawać jego diamentową płytą)


@wrth: Jesteś bardzo gołosłowny, bo podajesz tylko jeden przykład odnosząc się do całości czyjeś twórczości.
  • Odpowiedz