Wpis z mikrobloga

#pro8l3m
Po 3 przesłuchach (i kilkunastu repeatch kilku kawałków):
Wczoraj na gorąco napisałem, że najlepszy maetriał od debiutu LP... i to podtrzymuję :) C30-C39 i Art Brut były #!$%@? na tamte czasy, nikt czegoś takiego nie robił. Później wyszło LP i wracam do niego bardzo często. Ale po LP było gorzej. Jasne, później było sporo pojedynczych sztosów w dosyć nierównych projektach. Widmo było świetne ale jako całość Fight Club jest mega. Zupełnie inne. Dawno nikt mi nie poprawił tak humoru swoją muzyką. Produkcja i master to jest światowa topka, nie słyszałem wszystkiego, ale IMO to najlepiej wyprodukowany album w polskim rapie. Żadnych przesterów, wszystko równiutko, hektary przestrzeni, powietrza, bosko zrealizowane wokale (prócz Sokoła, który od kilku lat nagrywa z jakimś dziwnym efektem na wokalu, takie jakby przesterowane echo? Więc to pewnie jego wymóg).
Album brzmi światowo, są zajebiści goście dobrze osadzeni w danych kawałkach. Spoko, nie ma spójności tematycznej, ale to miał być na początku mixtape, więc luźna guma :)
A co do zdania, że album #!$%@? i to już nie PRO8L3M.... to po 1. - OK BOOMER ( ) A po 2, to gdybym po roku covidu i generalnie całej sytuacji na świecie dostał znowu coś depresyjnego w stylu, że se #!$%@?ę napis na ścianie że mam #!$%@? i że odpalam furę, włączam techno i #!$%@? na czołówkę w ścianę albo że mnie ganiają po mieście bo zniknęło gdzieś kilo dwadzieścia koksu albo że świat kończy się albo że po rozstaniu podpalam się na podrzędnym barze, wbijam se nóż w brzuch i skaczę na placka to dziś już bym nic nie pisał, tylko właśnie stał w kolejce po litra. A tak mam dobry humor, muzyka #!$%@?, zjadłem śniadanko, zrobię zaraz plecy i barki i fajnie jest i wiosna jest.

Pozdro :)
  • 24
  • Odpowiedz
@LuckyLuq: oczywiście "Art Brut" - to jest ich opus magnum i chyba nigdy czegoś tak dobrego już nie wypuszczą, następnie "Ground Zero Mixtape" na równie z "PRO8L3M", po prostu świetne albumy - od początku do końca, to taka moja ścisła topka
  • Odpowiedz
@RybstonPonte: No i po co się kłócisz, jak sam prawie to samo napisałem :) Pierwsze LP to właśnie Pro8l3m a pierwszy Art Brut wyszedł w 2014 :P
Ground Zero mi się nie podobało, pomimo że samym zamysłem inspiracji muzyką elektroniczną się jarałem.
Czyli się zgadzam w 2 na 3. Plus oczywiście ja biorę poprawkę, że to było parę ładnych lat temu i czas iść do przodu. Nie można być ciągle w
  • Odpowiedz